[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

آغاز طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر سازمان تجاری‌سازی و فناوری اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی استان فارس از اجرایی شدن طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در این استان خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی ‌جهاددانشگاهی فارس، اکبر زاهدیان‌نژاد در نشستی با حضور مدیرکل امور بانوان استانداری فارس و رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، مبتنی بر الگوی نوین ساماندهی مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با کارفرمایی معاونت زنان ریاست جمهوری در استان فارس اجرایی می‌شود. 
زاهدیان‌نژاد ادامه داد: این طرح در راستای نیل به شاخص‌های اقتصاد مقاومتی و در قالب همکاری و هم‌افزایی با طرح‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت حل مشکلات اقتصادی بانوان سرپرست خانوار انجام می‌شود. 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس نیز ضمن ابراز شناخت از نحوه و عناوین فعالیت‌های جهاد‌دانشگاهی گفت: شناسایی زنان سرپرست خانوار در شهرستان‌های مرودشت، جهرم، داراب و دیگر شهرستان‌ها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
سیده‌معصومه دستغیب با تأکید بر اینکه این طرح می‌تواند در سطح وسیع‌تری گسترش پیدا کند، تداوم در اجرای این طرح را عامل مؤثر و بسزایی در بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار دانست.
رئیس جهاد‌دانشگاهی استان فارس نیز بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، تکمیل زنجیره ارزش و بالا بردن درآمد متقاضیان و پیشگیری از ورود زنان سرپرست خانوار به نهادهای حمایتی را از اهداف کلی این طرح دانست.
مظاهر بابایی ضمن معرفی فعالیت‌های گسترده جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال، پژوهش و آموزش در کشور و استان فارس، گفت: در زمینه مشاغل خانگی آموزش‌های گسترده‌ای در بخش‌های مختلف طراحی، ساخت و شناسایی سنگ‌های قیمتی، نیمه قیمتی، طلاسازی، کشت زعفران به روش هیدروپونیک صورت گرفته است و جهاد دانشگاهی تمامی ‌توان خود را برای اجرایی شدن هرچه بهتر این طرح به‌کار خواهد گرفت.
بابایی همچنین با اشاره به وجود ۹مرکز آموزشی جهاددانشگاهی در شهرستان‌های مختلف استان، شناسایی دقیق زنان سرپرست خانوار و انتخاب درست نوع آموزش‌ها تأکید کرد و از آمادگی این نهاد در اجرای طرح فوق خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی