[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

امکان بهره‌گیری قطر از نیروی کار متخصص فارس فراهم است، روزنامه شیراز نوین

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی ‌در سفر خود به کشور قطر با عبدالله بن عبدالعزیز السبیعی، وزیر شهرداری و محیط زیست کشور قطر دیدار کرد و در این دیدار به بررسی زمینه‌های مشترک در تقویت همکاری‌های دوجانبه پرداخت.
نماینده عالی دولت در استان فارس در این دیدار با بیان اینکه سیاست دولت جمهوری اسلامی ‌ارتباط بیشتر و حسنه با تمام همسایگان به ویژه کشور قطر است، افزود: زمینه‌های همکاری بین کشور قطر و جمهوری اسلامی‌ ایران، به ویژه استان فارس فراهم است و می‌توان در راستای توسعه بیشتر آن گام برداشت. استاندار فارس با تأکید بر اینکه تجربه تاریخی نشان داده در تنگناها حامی‌ همسایگان به ویژه کشور دوست و برادر قطر بوده‌ایم، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ‌همواره به عهد و پیمان‌های بین‌المللی خود با سایر کشورها وفادار است. وی توسعه و تقویت روابط را نیازمند گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی دانست و بیان کرد: این امر زمینه‌ساز تقویت امنیت در منطقه است. استاندار فارس همچنین با اشاره به وسعت و توانمندی‌های استان فارس، ظرفیت‌های صنعتی، معدنی، کشاورزی، گردشگری و علمی ‌و تحقیقاتی را از جمله این توانمندی‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: در همه این زمینه‌ها آماده توسعه روابط با کشور قطر هستیم. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه فارس دومین تولید کننده محصولات کشاورزی در کشور است، عنوان کرد: فاصله کم کشور قطر با استان فارس این امکان را فراهم می‌کند که محصولات مورد نظر این کشور را با استانداردهای مورد نظر قطر تولید یا زمینه را برای تولید و صدور محصولات کشاورزی از سوی سرمایه‌گذاران قطری فراهم کنیم.
تأمین مصالح ساختمانی مورد نیاز کشور قطر توسط تجار ایرانی، حضور مهندسان و شرکت‌های ساخت و ساز ایرانی در پروژه‌های قطر، تأمین نیروی کار تخصصی و عادی توسط ایران، توسعه روابط گردشگری و تبادل گردشگر، توسعه خطوط هوایی و ایرلاین‌ها از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این دیدار به آنها پرداخت. در این دیدار همچنین با توجه به اینکه کشور قطر میزبان جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ است، مقرر شد همکاری‌های لازم به منظور اینکه استان فارس مقصد دوم مسافران قطر باشد، انجام شود. وزیر شهرداری‌ها و محیط زیست کشور قطر نیز در این دیدار ضمن اشاره به عوامل مشترک دو کشور در توسعه روابط در طول تاریخ رابطه دو کشور را عمیق و تاریخی ارزیابی کرد و افزود: کشور قطر توجه و اهتمام ویژه‌ای به توسعه روابط با ایران دارد. 
وی همچنین از تسهیلات و شرایطی که جمهوری اسلامی ‌ایران در زمان محاصره برای قطر فراهم کرد، تقدیر به عمل آورد و ابراز امیدواری کرد این موضوع زمینه‌ساز همکاری‌های دو جانبه بیشتری شود. وی همچنین به ساخته شدن یک بندر به منظور تجارت با ایران در قطر اشاره کرد و با بیان اینکه این بندر یکی از مهم‌ترین ورودی‌های ایران به قطر محسوب می‌شود، عنوان کرد: تقویت و توسعه این بندر با هدف تسهیل در ارتباطات شرکت‌ها و بخش خصوصی دو کشور در دستور کار قرار دارد. وزیر شهرداری‌ها، کشاورزی و محیط زیست قطر در پایان از آمادگی کشورش برای توسعه همه‌جانبه روابط با ایران و به ویژه استان فارس خبر داد. در این دیدار، مدیران اقتصادی و تجاری بخش خصوصی و دولتی استان از جمله مدیران اتاق بازرگانی، مناطق ویژه اقتصادی و نمایشگاه‌های بین‌المللی و همچنین نماینده لارستان و سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در قطر، معاونان وزیر شهرداری و محیط زیست قطر و شهردار دوحه حضور داشتند. استاندار فارس همچنین بازدیدهایی از قطار شهری، ورزشگاه‌های احداث شده به منظور برگزاری جام جهانی و بعضی پروژه‌های دیگر در کشور قطر بازدید کرد. بر اساس این گزارش، دکتر رحیمی ‌در ادامه سفر خود به کشور قطر با نخست وزیر کشور قطر دیدار خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی