[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

انجام ۱۸۰۰ اسکن هسته‌ای قلب در بیمارستان قلب الزهرا(س)، روزنامه شیراز نوین

رئیس بیمارستان قلب الزهرا(س)، از ارائه بیش از هزار و ۸۰۰ اسکن هسته ای قلب در سه ماه نخست سال جاری در این مرکز، خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر پیمان ایزدپناه با اعلام این خبر گفت: بیمارستان قلب الزهرا(س) شیراز، ارائه دهنده بیشترین تعداد خدمت اسکن هسته‌ای قلب در جنوب کشور است.
او افزود: اسکن هسته ‌ای قلب، فرآیندی است که در آن با استفاده از پرتو گاما، تصاویر بسیار مفیدی از عملکرد عضلات قلب و کیفیت گردش خون در بافت‌های آن تهیه می‌شود.
رئیس بیمارستان قلب الزهرا(س) با اشاره به اینکه فرآیند تصویربرداری اسکن هسته ای قلب بدون تهاجم است و به استثنای تزریق وریدی، طبق معمول یک آزمایش پزشکی بدون درد است، ادامه داد: این عمل تشخیصی نقش مهمی در شناسایی و درمان بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.
دکتر ایزدپناه اضافه کرد: بخش پزشکی هسته‌ای بیمارستان قلب الزهرا(س) با برخورداری از دو دستگاه، بیشترین آمار ارائه خدمت اسکن هسته ای قلب را در جنوب کشور دارد.
او بیان کرد: افزایش حجم خدمت در کنار ارتقای سطح کیفی خدمات، سبب شده است صف انتظار بیماران به کمتر از یک هفته کاهش یابد.
رئیس بیمارستان قلب الزهرا(س)، اسکن «تالیوم» را خدمتی دیگر از بخش پزشکی هسته ای این مرکز عنوان کرد و افزود: اسکن «تالیوم» پیش از انجام عمل قلب باز انجام می شود و میزان تأثیر عمل قلب باز را در بهبودی بیماران بخش جراحی ارزیابی می کند.
او با اشاره به اینکه این نوع اسکن در شیراز تنها در بیمارستان قلب الزهرا(س) انجام می شود، گفت: اسکن «تالیوم» در تصمیم گیری پزشک و بیمار برای انجام عمل قلب باز نقش تأثیرگذاری دارد.
بخش پزشکی هسته ای بیمارستان قلب الزهرا(س) در سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است و امروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های پزشکی هسته ای کشور به شمار می رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی