[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

ترمیم اعتماد فرهنگیان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان یک امکان و فرصت است که دولت در اختیار فرهنگیان قرار داده و باید با آگاه‌سازی همکاران فرهنگی، زمینه استفاده همه آنها از این فرصت را فراهم کرد.
 دکتر علی عسکر نجفی در جلسه کارگروه استانی جذب و نگهداشت اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام این مطلب افزود: هر قدر بنیه مالی صندوق ذخیره فرهنگیان قوی‌تر باشد، طبیعتاً قدرت فعالیت‌های اقتصادی این صندوق نیز قوی تر خواهد شد و در نهایت، این همکاران فرهنگی هستند که به عنوان سهام‌داران این صندوق منتفع خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 85درصد فرهنگیان فارس عضو صندوق ذخیره هستند، گفت: 15درصد باقیمانده درواقع خود را از کمک دولت محروم کرده اند که باید تلاش شود تا این همکاران نیز منتفع گردند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر براساس اتفاقاتی که در بانک سرمایه افتاد در اعتماد فرهنگیان به صندوق به عنوان سهام‌دار اصلی این بانک نیز خدشه وارد شد، گفت: براساس گزارش‌های مکرر مسئولان صندوق و حتی سایر نهادهای نظارتی، هیچ مشکلی به صندوق وارد نیست و باید زمینه بازگشت این اعتماد را فراهم کرد.
نجفی گفت: در حال حاضر با توجه به مصوبه‌ای که وجود دارد، اعضا می‌توانند میزان حق‌الشرکه یا همان حق‌السهم خود را تا 5درصد افزایش دهند که این کار باعث خواهد شد براساس تعهدی که دولت به صندوق دارد، میزان کمک دولت نیز افزیش یابد که درنهایت به سود فرهنگیان است.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در همین راستا شخصاً حق‌الشرکه خود رابرای افزایش اعتماد همکاران فرهنگی به صندوق ذخیره افزایش خواهم داد.
نجفی با اشاره به اینکه طبیعی است که مسئولان صندوق براساس رسالتی که دارند باید به دنبال طرح‌های سودآور اقتصادی برای افزایش سرمایه و سود اعضا باشند اما از مسئولان صندوق ذخیره نیز درخواست می‌شود تا در قالب طرح‌های مختلف، مسائل رفاهی و معیشتی اعضا که همگی از فرهنگیان هستند را نیز در کنار مباحث سرمایه‌هایی که صندوق در حال فعالیت برای آنهاست، مورد توجه قرار دهد.
نماینده جدید صندوق ذخیره فرهنگیان در فارس نیز در این جلسه گفت: متأسفانه برخی بدون اطلاع و آگاهی به تخریب صندوق اقدام می‌کنند که درنهایت منجر به صدمه به سود و سرمایه  فرهنگیان عضو صندوق خواهد شد.
محمدجواد خیرخواهی، جذب اعضای جدید و نگهداشت اعضای قدیم و همچنین استمرار عضویت بازنشستگان را از اهم برنامه‌های صندوق در استان عنوان کرد و افزود: باید با ایجاد اقدامات انگیزشی و همچنین معرفی خدمات صندوق و تلاش برای جذب منابع صندوق در استان برای سرمایه‌گذاری این امور حاصل می شود.
نماینده جدید صندوق ذخیره فرهنگیان در فارس، از اعضا خواست در قالب آگاه‌سازی و ایجاد اعتماد برای رفع شبهاتی که ایجاد می‌شود اقدام کنند. بازرس افتخاری صندوق ذخیره فرهنگیان و نماینده منتخب فرهنگیان کشور نیز که در این جلسه حضور داشت، گزارشی از وضعیت فعلی صندوق ذخیره ارائه کرد.
بنا به گفته محسن مسعودی، صندوق ذخیره دارای شرکت و هلندینگ‌های اقتصادی مختلفی است که در آینده نزدیک خبرهای خوبی از فعالیت این صندوق به اطلاع اعضا خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی