[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

پلمپ ۲۷ واحد فروش کالا و داروی قاچاق و تقلبی در فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در سال 97 بیش از یک‌هزار و 100 مورد بازرسی از واحدهای فروش کالاهای بهداشتی، دارویی و... با همکاری مجموعه قضایی استان فارس انجام شد و طی این بازدیدها، 27 واحد پلمپ شدند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمد جواد خشنود چهارشنبه 12 تیر در حاشیه بازدید از نمایشگاه هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران بیان کرد: عمده اقلام قاچاق و تقلبی که در این واحدها به فروش می‌رسید مربوط به مکمل‌های ورزشی، داروهای اعصاب و روان، رونگردان، ضد درد، سقط جنین و مخدرها بوده است. وی افزود: سال گذشته برابر با آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بالغ بر 32 میلیارد تومان ارزش کالای کشف شده قاچاق و تقلبی در سطح 48 دانشگاه علوم پزشکی کشور برآورد شد. 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تصریح بر اینکه بیش از قاچاق بودن کالا و اقلام دارویی و بهداشتی، تقلبی بودن آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است، عنوان کرد: براساس آمار سازمان بهداشت جهانی، سالانه حدود 200 هزار نفر در دنیا به دلیل عوارض ناشی از داروهای تقلبی جان خود را از دست می‌دهند. 
خشنود با بیان اینکه وظیفه ما فرهنگ‌سازی و آگاهی در خصوص استفاده از اقلام غیربهداشتی، غیرتقلبی و غیرقاچاق است، گفت: در نمایشگاهی که به مناسبت هفته مبارزه با قاچاق کالا و ارز برپا شده، نمونه کالای سلامت محور مشابه ایرانی تبلیغ می‌شود. این کار علاوه بر حمایت از تولید داخلی در سال رونق تولید، تضمین سلامت جامعه را هم به دنبال خواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی