[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

نجات معجزه‌آسای خانواده ۵ نفره از چنگال قاتل خاموش، روزنامه شیراز نوین

انتشار گاز خطرناک مونواکسید کربن(CO) در یک مجتمع مسکونی واقع در خیابان شهید آقایی، موجب مسمومیت شدید 5 نفر از ساکنان این منزل مسکونی شد.
به گزارش سرویس خبری سازمان آتش‌نشانی، به دنبال تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر انتشار گاز مونواکسید کربن در یک مجتمع مسکونی، بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، آتش‌نشانان ایستگاه 5 را به خیابان شهید آقایی اعزام کرد. محمد‌هادی قانع مدیرعامل سازمان آتش نشانی در این باره گفت: در یک منزل مسکونی گاز مونواکسید کربن از اتصالات دودکش دستگاه پکیج انتشار یافته و سپس به درون منزل نفوذ کرد که بر اثر آن، 5 نفر از اهالی منزل دچار گازگرفتگی شدند.
وی در ادامه افزود: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، پس از تجهیز خود به دستگاه‌های تنفسی، جریان گاز را قطع و آن را غیرفعال کردند و در ادامه نیز درب و پنجره‌های واحد مسکونی را برای تخلیه گازهای سمی ‌منواکسیدکربن گشودند. وی تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی به منظور نجات افراد آسیب دیده احتمالی، وارد راهروها و واحدهای مجتمع مسکونی شدند و 5 نفر از اهالی را که در داخل یکی از واحدهای مسکونی این مجتمع گرفتار و دچار مسمومیت شده بودند از محل حادثه خارج کرده و برای اقدامات درمانی تحویل کادر پزشکی اورژانس دادند. قانع با بیان اینکه نقص فنی دودکش‌ها و اتصالات دستگاه پکیج و بخاری عامل اساسی مسمومیت‌ها و مرگ و میرهای ناشی از گاز مونوکسیدکربن است، ابراز کرد: بنابراین دستگاه‌های گرمایشی و مسیر خروجی دودکش آنها به شکل سالیانه باید توسط افراد متخصص مورد بازبینی، سرویس و نظافت قرار گیرند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی در پایان گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن سازی کامل محل حادثه و بازدید از دودکش‌های مجتمع مسکونی و ارائه تذکرات ایمنی لازم به مدیر و ساکنان، به مأموریت خود پایان دادند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی