[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

پنجمین نشست منطقه‌ای تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس اعلام کرد: پنجمین نشست منطقه‌ای تشکل‌های اجتماعی زنان و خانواده با محوریت برگزاری کارگاه‌های تخصصی آموزشی و با هدف تقویت رویکردهای مشارکتی ۱۵ تیرماه جاری در شیراز آغاز به کار می‌کند.
سیده معصومه دستغیب در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این نشست ویژه چهار استان فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان است که با حمایت معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه تقویت ارتباط و تعامل بین سازمان‌های مردم‌نهاد زنان و خانواده و نیز ایجاد زمینه ارتباط سازمان‌های مردم‌نهاد با دولت در این همایش چهار روزه دنبال می‌شود، گفت: انتظار می‌رود شرکت‌کنندگان در این دوره بتوانند در شناسایی مسائل و مشکلات زنان و خانواده در شرایط کنونی تلاش کنند و برای توانمندسازی بانوان همکاری‌های بیشتری داشته باشند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس اظهار داشت: محورهای آموزشی این کارگاه‌ها، پروژه‌نویسی و تجهیز منابع مالی تشکل‌ها است.
دستغیب افزود: افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند حداقل سابقه دو سال فعالیت در عرصه جامعه مدنی دارند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس خاطرنشان کرد: استان فارس در مقایسه با دیگر استان‌ها بیشترین تعداد متقاضی را برای شرکت در این دوره داشته است و بیش از ۱۵۰ نفر خواستار حضور در این دوره بودند که از این تعداد ۷۰ نفر دعوت شده‌اند.
وی با بیان اینکه امور بانوان و خانواده استانداری فارس برنامه‌های مختلفی را در طول سال برای انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در حوزه زنان و خانواده برگزار کرده است، عنوان کرد: این دوره از آن رو اهمیت دارد که در آن به مدیران تشکل‌ها آموزش داده می‌شود که چگونه می‌توانند طرح مشترکی بین تشکل و تشکل‌های استانی طراحی کنند.
دستغیب ادامه داد: همچنین از آنجا که تسهیلگران در سطح ملی کار کرده‌اند و به مسائل و مشکلات تخصصی زنان کاملاً آگاه هستند، قادر خواهند بود در پروژه‌نویسی، تدوین و ارائه پیشنهادهای ویژه تشکل‌های غیردولتی برای جذب اعتبار موفق عمل کنند.
این مقام مسئول درخصوص مدرسان این کارگاه‌ها نیز عنوان کرد: کارگاه‌ها توسط پنج تن از تسهیلگرانی اداره می‌شود که با جامعه مدنی در ارتباط‌اند و تخصصشان در حوزه توانمندسازی تشکل‌های غیردولتی است.
وی اظهار داشت: در فراخوان عمومی ‌این همایش حتی به خیریه‌های فعال در حوزه زنان و خانواده نیز اطلاع‌رسانی شده است و به نظر می‌رسد اگر فرصت بیشتری داشتیم، هنوز انجمن‌ها و تشکل‌های بسیاری تمایل داشتند در حوزه آموزش‌های تخصصی شرکت کنند.
دستغیب این طرح ملی را آغازی برای ادامه کارگاه‌های تخصصی در استان دانست و افزود: خوشبختانه در استان فارس هم تسهیلگران بسیار خوبی داریم که برای توانمندسازی تشکل‌ها فعالیت می‌کنند.
این همایش با همکاری اداره کل ورزش و جوانان فارس، دفتر امور اجتماعی استانداری فارس، معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز، هتل هما و مؤسسه آموزشی سوادآموزی سینا برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی