[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

به ازای هر ۵ خانواده یک واحد صنفی در کشور هست، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با اشاره به فعالیت چهار میلیون واحد صنفی با مجوز و بدون مجوز در کشور، عنوان کرد: به ازای هر 5 خانواده یک واحد صنفی در کشور وجود دارد که این تعداد باعث شده فشار مضاعفی بر تولید کننده و مصرف کننده وارد شود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، جمال رازقی چهارشنبه 12 تیر در سومین سمینار تخصصی صنعت پخش در جنوب کشور بیان کرد: طی سال‌های اخیر همکاری‌های فراوان و گسترده‌ای با شرکت‌های پخش داشته و داریم و این شرکت‌ها در بسیاری از مواقع اقدامات آنها موجب آزار و اذیت تولید کننده می‌شد.
وی با اشاره به اینکه در جهت توزیع بهتر کالا و جلوگیری از زیان تولید کننده‌های صاحب برند همواره مسئولیت پخش محصولاتشان را بر عهده می‌گیرند، افزود: اخذ مجوز وقت افراد و تولید کنندگان را تلف می‌کند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس ادامه داد: برای اخذ مجوز باید از کشور اقدام کنیم و در مرحله بعد روال اداری را در ادارات و سازمان‌های مرتبط در استان طی کنیم. در نتیجه این مهم سبب هدر رفتن وقت می‌شود. رازقی با اشاره به اینکه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در سال‌های گذشته برای اخذ مجوز به ایستادن در صف‌های طولانی عادت کرده‌اند، ادامه داد: اگرچه پخش محصولات یکی از فرآیندهای زنجیره تولید محسوب می‌شود، بنابراین در این بخش از مسئولان و دست‌اندرکاران تقاضامندیم با برداشتن موانع اقداماتی انجام دهند که موجب تسریع امور شود. به گفته وی، درخواست مجوز از ادارات و سازمان‌‎‌ها باعث می‌‎‌شود یک مانع بر سر راهمان قرار دهیم. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه در بخش توزیع کالا باید ضابطه ایجاد کنیم، ادامه داد: مشکلات عدیده در شرکت‌های پخش موانعی را بر سر راه آنها قرار داده است. رازقی خاطرنشان کرد: تولید کنندگان نمی‌توانند کالاهای خود را با قیمت دلخواه محصولاتشان را وارد بازار کنند. وی با بیان اینکه مسئولان وزارت صمت باید در جهت حفظ حقوق تولید کننده و مصرف کننده فروشگاه‌های زنجیره‌ای را ساماندهی کنند، افزود: ایجاد سیستم ناهماهنگ در فروشگاه ‎‌های زنجیره‌ای مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس با بیان اینکه سیاست‌گذار و دستگاه‌های دولتی با مسائل پیرامون تولید مشکل دارند، گفت: متأسفانه سیاست‌گذاران مشکلی با سیستم‌های واسطه‌گری و دلالی ندارند که این مهم سبب شده 65 درصد مالیات کشور توسط تولیدکنندگان پرداخت شود. رازقی که معتقد است شرکت‌های پخش سودآور نیستند، گفت: نبود یک نرم افزار مناسب در این بخش مشکلاتی را برای شرکت‌های پخش ایجاد کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی