[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت: بیش از ۶۰ باشگاه ورزشی بخش خصوصی در مرودشت فعالیت می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت گفت: در ورزش شهرستان مرودشت بیش از 60 باشگاه بخش خصوصی فعالیت می‌کند که منجر به توسعه ورزش می‌شود. به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، مصطفی کشاورزی با بیان اینکه شهرستان مرودشت در سه سال متوالی مقام اول بیشترین ورزشکار سازمان یافته را در استان کسب کرده است، نسبت به تشریح برنامه خود در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: شهرستان مرودشت در ورزش سابقه طولانی و پررنگی دارد و ورزشکاران مستعد و مدال‌آوران کشوری و بین‌المللی زیادی در این شهرستان پرورش یافته‌اند و به عنوان دبیر عالی شورای ورزش مرودشت، تلاش می‌کنم قهرمانان بیشتری را به ورزش کشور معرفی کرده و در حوزه همگانی هم گرایش مردم به سمت ورزش روز به روز بیشتر شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت درباره پروژه‌های عمرانی ورزشی در حال ساخت سال 98 توضیح داد و گفت: خوابگاه ورزشکاران، زمین چمن مصنوعی بزرگ استادیوم مرودشت، سالن تخصصی زنگی آباد، سالن چند منظوره روستای علی‌آباد کامفیروز جنوبی از جمله پروژه‌هایی هستند که در حال تکمیل است و ان‌شاءالله درهفته دولت سال جاری افتتاح و به بهره برداری می‌رسند.
وی در ادامه تشریح اماکن ورزشی در حال احداث به خبرنگار روابط عمومی‌ گفت: 5 زمین چمن مصنوعی کوچک و 3 سالن چندمنظوره ورزشی درروستای ابرج بخش درودزن، شهر سیدان و روستای کناره در حال ساخت هستند که امیداوریم با تصویب به موقع اعتبارات، در سال آینده در اختیار مردم عزیز و جوانان ورزش‌دوست مرودشت قرار بگیرند و در ادامه این روند، با همت نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی‌ و مدیرکل ورزش و جوانان استان، ورزشگاه بزرگ 5000 نفری مرودشت و دو سالن چندمنظوره ورزشی دیگر در روستاهای حصار و مجدآباد به زودی کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی آن آغاز می‌گردد.
کشاورزی با اشاره به اینکه 39 هیئت ورزشی در این شهرستان فعالیت می‌کنند، درباره برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان توضیح داد و خاطرنشان کرد: با شروع تعطیلی مدارس، 14 مدرسه فوتبال دارای مجوز و زیر نظر هیئت فوتبال و با آموزش مربیان مجرب، در رده‌های پایه کار خود را آغاز کرده‌اند که با استقبال خوبی همراه بوده است. همچنین در رشته والیبال، بسکتبال، تکواندو، آمادگی جسمانی، کشتی، دوومیدانی، وزنه‌برداری و ورزش‌های رزمی ‌با آمادگی کامل فضا را برای علاقه‌مندان باز کرده و در اماکن تعیین شده آموزش‌های لازم را به نوآموزان ارائه می‌دهند و ادوار گذشته نشان می‌دهد که بسیاری از قهرمانان و مدال آوران از همین میادین اوقات فراغت، به سکوهای قهرمانی رسیده اند.
دبیر شورای ورزش شهرستان مرودشت در بخش دیگری از صحبت‌هایش به بحث استعدادیابی پرداخت و تصریح کرد: هیئت‌های ورزشی با به‌کارگیری مربیان مجرب و تعامل اداره ورزش با آموزش و پرورش این شهرستان، این مربیان در مدارس مرودشت کار استعدایابی را انجام می‌دهند و بهترین ورزشکاران در رده‌های سنی مختلف را معرفی کرده در ادامه، مراحل رشد و تکامل و رسیدن به تیم‌های ملی را با تمرینات منظم و تخصصی به نوآموز آموزش می‌دهند.
مصطفی کشاورزی با بیان اینکه موفقیت رشته‌های انفرادی در این شهرستان بیشتر از ورزش‌های تیمی‌ است، اظهار داشت: در حال حاضر 11 هیئت ورزشی این شهرستان دارای ملی‌پوش و صاحب کسب مقام هستند و به جز رشته بوکس در بقیه ورزش‌ها دو بخش آقایان و بانوان فعالیت می‌کنند.
رئیس اداره ورزش و جوانان مرودشت در ادامه گفتگویش با خبرنگار روابط عمومی ‌با بیان اینکه بخش خصوصی استقبال خوبی در ورزش شهرستان دارد، خاطرنشان کرد: بیش از 60 باشگاه ورزشی با مدیریت و مالکیت بخش خصوصی و زیرنظر بازرسان این اداره مشغول به فعالیت هستند و بارها اعلام کرده‌ایم، آماده هرگونه همکاری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در ورزش هستیم.
کشاورزی همچنین از برگزاری چندین تورنمنت کشوری در مرودشت خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده، ان‌شاءالله در سال جاری میزبان رقابت‌های کاراته، کونگ فو و تکواندوی کشوری خواهیم بود.
وی به حوزه جوانان نیز اشاره‌ای داشت و در تشریح برنامه‌های آن گفت: 10 سازمان مردم‌نهاد در این شهرستان مشغول فعالیت در موضوعات فرهنگی، هنری، اجتماعی و... هستند و جزو معدود شهرستان‌های فارس هستیم که با همکاری معاونت جوانان استان دفتر مشاوره ازدواج به صورت رایگان در اختیار ورزشکاران قرار دارد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مرودشت در پایان از برومندی، نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی‌، مدیرکل ورزش و جوانان فارس و همچنین فرماندار مرودشت تشکر و قدردانی کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی