[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۲
  • دوره جدید

امر به معروف سیستم نظارتی است برای مردم و حاکمیت، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس، جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مهر با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس برگزار شد.
سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه این ستاد در سال 98 امر به معروف مدیران و مسئولان است، گفت: معروفی که به آن تأکید زیاد داریم قانون‌مداری و اجرای صحیح قانون به ویژه قانون مرتبط با اقدامات فرهنگی است و می‌بایست متولیان امر فرهنگی انجام می‌دادند که متأسفانه نظارت شایسته‌ای نسبت به اجرای قوانین صورت نگرفته است. این نظارت به عهده دستگاه‌های نظارتی از قبیل ستاد امر به معروف، سازمان بازرسی و دیگر نهادهای نظارتی است. وی افزود: باید به دنبال مطالبه‌گری بیشتر مردم از مسئولان با توجه به آموزش بیشتر مردم نسبت به شناخت قوانین جاری کشور باشیم تا نظارت مردم بر حاکمیت که در اسلام بیان شده است، با اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر اتفاق بیافتد.
وی افزود: با توجه به وضعیت زمان حال حاضر خدمت به مردم یکی از مهم‌ترین معروفاتی است که می‌بایست مسئولان نسبت به آن اهتمام ویژه داشته باشند. اگر این خدمت‌ها ملموس تر از گذشته باشد، مردم نیز در عرصه‌های مختلف نسبت به معروفات و منکرات تمکین می‌نمایند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس افزود: امر به معروف مسئولان، عملکرد صحیح و مطابق با قوانین اسلامی ‌است. اگر در جامعه ای مدیر و مسئولی عملکرد صحیح و مطابق با قانون و شرع داشته باشد و به جای رابطه ضابطه عمل کند، استفاده صحیح و قانونی از اموال بیت المال داشته باشد و به فرایض دینی اهتمام داشته باشد خود امر به معروف و نهی از منکر است.
سلیمان مهدوی اظهار داشت: امر به معروف سیستم نظارتی است برای مردم و حاکمیت. که هم مردم به عوامل حاکمیت تذکر دهند و عوامل حاکمیت هم به مردم متذکر شوند.
مراحل و مراتب امر به معروف و نهی از منکر بسیار گسترده است که از امور قلبی شروع می‌شود و به امور قهریه ممکن است ختم بشود و حتی در بعضی جاها ممکن است با هزینه کرد جان، مال، آبرو همراه باشد.
در پایان، حکم سرهنگ پاسدار عباس رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان مهر به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مهر اعطا گردید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی