[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

پیگیری وضعیت شیخ زکزاکی توسط دستگاه دیپلماسی ایران، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری طی نامه‌ای از وزیر امور خارجه کشور خواست پیگیر وضعیت شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه باشد.
آیت الله علی اکبر کلانتری در نامه خود خطاب به دکتر ظریف، وزیر امور خارجه آورده است: همان‌طور که مطلع هستید حدود چهار سال پیش، پلیس کشور نیجریه که دولت آن تحت سیطره وهابیت و قبیله ظالم آل سعود قرار دارد، با حمله ددمنشانه به عزاداری شیعیان این کشور بیش از هزار تن را مظلومانه به شهادت رساند و پس از مجروح کردن رهبر شیعیان این کشور آقای شیخ ابراهیم زکزاکی، وی را بازداشت و زندانی نمود و تحت انواع شکنجه‌ها قرار داد. آیت الله کلانتری در ادامه افزود: اکنون قرائن و شواهد حاکی است که وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی به دلیل وجود سرب بالا در خون و عدم مداوا و مشکلات پزشکی دیگر ناشی از شکنجه، در وضع اورژانسی و بسیار وخیم قرار دارد و این در حالی است که رسانه‌های مدعی حقوق بشر غرب در سکوت محض قرار دارند.
وی در انتها خطاب به ظریف تصریح کرده است: به عنوان مقام ارشد دیپلماسی کشور انتظار می‌رود قبل از واقعه ناگوار شهادت این روحانی مجاهد و مظلوم، از هر اقدام عاجل و بازدارنده ای که ممکن است فروگذار نفرمایید.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی