[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

امام جمعه موقت شیراز: اینستکس، کودکی ناقص‌ است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه موقت شیراز گفت: ساز و کار اروپاییان برای نجات برجام موسوم به اینستکس نوزاد ناقص‌الخلقه و معلولی است که کشور ما حاضر به نگهداری و پرستاری از این نوزاد ناقص نیست.
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن مرادی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز معنی اینستکس را ابزار حمایت و پشتیبانی مالی عنوان کرد و اظهار داشت: اروپا در گذشته روزانه ۷۰۰ هزار بشکه نفت از کشور ما خریداری می‌کرده است و اگر براساس این طرح در آینده هم این میزان نفت از ایران خریداری کند، در قبال پول آن تنها دارو یا غذا در اختیار کشور ما خواهند گذاشت.
مرادی ادامه داد: در حال حاضر ۹۷ درصد از داروی مورد نیاز مصرف داخل را خودمان تولید می‌کنیم و نیازی به واردات این میزان دارو نداریم. همچنین ۱۲۴ میلیون تن تولیدات محصولات کشاورزی داریم و نیازی به واردات چندانی در این بخش نیز وجود ندارد.
وی اضافه کرد: اروپایی‌ها اکنون در حوزه‌هایی نظیر تکنولوژی، بیمه کشتیرانی، لوازم یدکی، فناوری و سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز حاضر به همکاری با ایران نیستند، لذا مسئولان کشور به این موضوع پاسخ منفی داده و از ۱۶ تیرماه جاری غنی سازی اورانیوم بیش از میزان مشخص شده در برجام انجام و همچنین کارخانه اراک نیز فعال‌تر خواهد شد.
وی گفت: این اقدامات ایران از ۱۶ تیرماه آغاز خواهد شد، مگر اینکه اروپاییان راه دیگری در پیش گیرند.
اعتراض‌نکردن به آمریکا در حج درخواستی شیطانی است
امام جمعه موقت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات رهبر انقلاب در چهارشنبه گذشته و در جمع کارگزاران حج اشاره کرد و گفت: برخی می‌گویند فریضه حج نباید سیاسی شود که رهبری این موضوع را نادرست عنوان کردند.
وی ادامه داد: وحدت و حمایت از مردم فلسطین و یمن و برائت از مشرکین جزو اعمال لازم و ابعاد سیاسی حج است. اعتراض نکردن به آمریکا در زمان حج درخواستی شیطانی است و اگر عربستان و کشورهایی دیگر بگویند شعار مرگ بر آمریکا نباید در حج سرداده شود، این درخواست شیطانی است.
مرادی بیان کرد: رهبری در جلسه اخیر با کارگزاران حج کشور به حجاج ایرانی تأکید کردند که همراه با حفظ وقار و هویت اسلامی‌ و ایرانی اعمال سیاسی حج را نیز انجام دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در پایان سال جاری انتخاباتی در پیش داریم و قطعاً علی‌رغم برخی جوسازی‌ها مردم با تمام وجود به صحنه می‌آیند و نمایندگانی هم‌سو با بیانیه گام دوم انقلاب را نیز انتخاب می‌کنند.
امام جمعه موقت شیراز افزود: انتخابات امسال کشور ما تأثیر مستقیم در انتخابات آمریکا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۴۰۰ خواهد داشت.
وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا در طول عمر ۴۰۰ ساله حکومتی خود هرگز به اندازه سال‌های اخیر تحقیر نشده است، گفت: اخیراً کار آمریکا به هذیان‌گویی افتاده و رئیس جمهور این کشور به طور میانگین از روزی که بر سر کار آمده روزانه ۱۲ دروغ گفته است. وی ادامه داد: آمریکا در عراق، سوریه، فلسطین و یمن شکست خورده است و در حال حاضر پهپادهای یمنی عربستان و آمریکا را تحقیر می‌کنند. وی به شکست معامله قرن در نشست منامه بحرین و همچنین شکست آمریکا در عدم موفقیت نسبت به اجماع بین‌المللی علیه ایران اشاره کرد و گفت: در پی ساقط کردن هواپیمای ۲۲۰ میلیون دلاری آمریکا از سوی سپاه پاسداران با موشک بومی‌ تعادل آمریکا به هم خورده و اگر انگلیس اکنون کشتی ما را در آب‌های آزاد محاصره می‌کند، ناشی از این مسئله است؛ اما باید توجه داشته باشند که ایران چهارمین نیروی قدرتمند دریایی را در اختیار دارد. مرادی در ادامه به ۱۶ تیرماه روز مالیات اشاره کرد و گفت: در جامعه اسلامی‌ باید مالیات پرداخت شود تا این بودجه در مسیر عمران و آبادانی کشور قرار گیرد و مالیات جایگزین خوبی برای نفت است.
وی با بیان اینکه رونق تولید و مبارزه با واردات قاچاق باید جدی گرفته شود، ادامه داد: هر یک میلیارد دلار قاچاق صد هزار شغل را در کشور نابود می‌کند؛ لذا قوه قضائیه باید در ارتباط با قاچاق برخورد جدی انجام دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فصل داغ اجاره‌نشین‌ها در تابستان اشاره کرد و افزود: به دلیل مشکلات و نوسانات اقتصادی اخیر مستأجرین اکنون در وضعیت خوبی قرار ندارند و باید برای تمدید اجاره‌بهای مسکن خود وام گرفته و یا وسایلشان در کوچه ریخته شود.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه مالکین باید رحم کرده و انصاف به خرج دهند، گفت: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در استان فارس خالی است که باید اجاره یا فروخته شود یا مالیات سنگینی بر این خانه‌ها وضع شود که در چرخه استفاده قرارگیرند. وی افزود: مشکل کم‌آبی در سطح شهر شیراز و بعضی شهرهای دیگر استان فارس دیده می‌شود که باید این مشکلات برطرف و مردم نیز صرفه‌جویی کنند. وی در ادامه سخنان خود ۱۴ تیرماه را روز قلم دانست و گفت: قلم نعمتی بزرگی و اثرگذار است و لازم است مطالبی که نوشته و تحلیل می‌شود حول محور وحدت و ارائه راهکار برای مشکلات مردم و ارتقای امنیت باشد و این رسالت اهل قلم و خبرنگاران است. مرادی با بیان اینکه ششم ذیقعده روز ولادت شاهچراغ(ع) است، افزود: نام‌گذاری دهه کرامت از ذوق و سلیقه رهبری است و برای دهه کرامت امسال نیز برنامه‌ریزی‌های متعددی انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی