[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ایرانیان مقیم خارج، سفرای کشورمان در اقصی‌نقاط دنیا هستند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: معتقدیم که ایرانیان مقیم دیگر کشورها هر کدام سفرای کشورمان در اقصی نقاط دنیا و در آن کشورها هستند و می‌توانند فرهنگ و داشته‌های کشورمان را به خوبی معرفی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی، در ادامه سفر خود به کشور قطر، در جمع تجار و بازرگانان ایرانی مقیم این کشور، ضمن قدردانی از سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در کشور قطر به جهت فراهم کردن زمینه این دیدار افزود: یقین دارم که تلاش بخش خصوصی می‌تواند بسیاری از مشکلاتی که امروز کشورمان با آن مواجه است را کاهش دهد. وی ادامه داد: اکثر تجار، بازرگانان و هم‌وطنانی که اقدام به مهاجرت می‌کنند را نخبگانی تشکیل می‌دهند که علاقه‌مند هستند که به کشور و مردم خود کمک و خدمت کنند. استاندار فارس، خطاب به تجار و بازرگانان مقیم کشور بیان کرد: ممکن است برخی از شما از پروسه و روند کارهای اداری در استان گلایه‌هایی هم داشته باشید و به همین دلیل یکی از برنامه‌های خود را رفع مشکلات این حوزه قرار داده ام. دکتر رحیمی تصریح کرد: امیداریم با فراهم شدن شرایط و رفع موانع پیش رو بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت و توان سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور از جمله ایرانیان ساکن قطر بهره مند شویم. وی ضمن تأکید بر لزوم افزایش روابط و مراودات اقتصادی و فرهنگی بین استان فارس و کشور قطر ادامه داد: به منظور تحقق این مهم، حاضر هستیم که هرگونه کمک و مساعدتی که نیاز باشد از راه‌های مختلف از جمله اعزام گروه‌های هنری و فرهنگی انجام دهیم. دکتر رحیمی‌ گفت: بر همین اساس، در جریان همین سفر و در یکی نشست‌هایی که با مسئولان کشور قطر داشتیم مقرر شد که در مراسم جشن نوروزی که بنا است در بازار سوق واقف شهر دوحه قطر برگزار شود، گروه‌های فرهنگی و هنری که قرار است از کشور ایران حضور داشته باشند از استان فارس اعزام شوند. استاندار فارس، ضمن اعلام آمادگی این استان برای تسهیل روند صادرات بین این استان با کشور قطر گفت: در استان فارس در زمینه توسعه کشت‌های گلخانه‌ای اقدامات بسیار خوبی انجام شده و ما نیز از هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه و همچنین فروش محصولات تولیدی این واحدها حمایت خواهیم کرد. دکتر رحیمی ‌ادامه داد: از جمله اقداماتی که در جهت تسهیل روند سرمایه‌گذاری در استان فارس صورت گرفته، صدور مجوزهای بی‌نام در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف از جمله صنایع تبدیلی کشاورزی، فرآوری محصولات و بخش‌های معدنی و صنعتی است. سرمایه‌گذاران بدون صرف هیچ‌گونه زمانی و بدون نیاز به طی مراحل و پروسه‌های اداری می‌توانند در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری کنند. وی گفت: میوه و تره‌بار، مصالح ساختمانی، فعالیت‌های عمرانی و پیمانکاری، خدمات فنی و مهندسی و معماری و طراحی از جمله بخش‌هایی است که با توجه به توانمندی فارس امکان گسترش همکاری‌ها با کشور قطر وجود دارد. استاندار فارس افزود: همچنین با توجه به توانمندی‌های فارس و شیراز در زمینه ارائه خدمات پزشکی و درمانی، انتظار داریم که سرمایه‌گذاران در این زمینه نیز وارد عمل شده و با توجه به استقبال خوبی که از این توانمندی می‌شود، در این حوزه و در بحث گسترش توریسم سلامت اقدام به سرمایه‌گذاری کنند. 
دکتر رحیمی با اشاره به میزبانی کشور قطر در بازی‌های جام جهانی 2022 تصریح کرد: در استان فارس زیرساخت‌ها جهت اسکان گردشگران و مسافران جام جهانی قطر فراهم است و علاوه بر این، این امکان وجود دارد که با بهره گیری از ظرفیت‌ها و اماکن ورزشی یا توسعه و گسترش آنها، استان فارس میزبان تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی جهت انجام تمرین باشد. سفیر جمهوری اسلامی ‌ایران در کشور قطر هم در ابتدای این دیدار گفت: بر اساس مصوبه‌ای که اخیراً با دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور داشته‌ایم، مقرر شد که استان‌های جنوبی کشورمان محور ارتباطات بین ایران و قطر باشند. محمدعلی سبحانی افزود: البته این به منزله بی‌توجهی به قابلیت‌های سایر استان‌ها نیست؛ اما با توجه به نزدیکی و غرابتی که بین استان‌های جنوبی کشورمان و کشور قطر است، اساس این ارتباطات با محوریت استان‌های جنوبی باشد. وی ادامه داد: مصوبه دولت مبنی بر اعطای اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در قبال 250 هزار یورو سرمایه‌گذاری در کشورمان نیز فرصت خوبی است که امیدواریم سرمایه‌گذاران خارجی از آن استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی