[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

ورزش بخش جدانشدنی زندگی مردم فارس است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به حذف شهرهای این استان از فهرست ۱۰ شهر نخست کم‌تحرک کشور گفت: ورزش به بخش جدانشدنی زندگی مردم در فارس تبدیل شده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدرعلی کامیاب که شامگاه پنجشنبه در گردهمایی رؤسای ادارات ورزش و جوانان استان فارس در شهرستان اقلید سخن می‌گفت، افزود: مهم‌ترین هدف دستگاه ورزش و جوانان در کشور و افزایش سطح سلامتی جامعه، ایجاد سرزندگی و امید و نشاط اجتماعی است. 
وی تحقق ایدئال‌های این هدف را مستلزم همکاری و همیاری همه دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: نتیجه توسعه ورزش همگانی داشتن شهروندان سالم است. 
مدیرکل ورزش و جوانان استان جامعه سالم و شهروندان شاداب، پرانرژی و بانشاط را سرمایه‌‌های اجتماعی برای برنامه‌ریزی بهتر در راستای اداره شهر دانست و گفت: افزایش سلامت و نشاط در جامعه سبب کاهش هزینه‌های درمانی و بهداشتی می‌شود. 
 کامیاب در ادامه این نشست که ساسان مبینی، مدیرکل دیوان محاسبات استان فارس نیز حضور داشت، به اتفاقات خوب به وقوع پیوسته در حوزه ورزش و جوانان استان در بخش حقوقی اشاره و خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر دعاوی متعدد حقوقی که اداره کل به نوعی در آن دخیل بوده به نتیجه رسیده است. 
وی از خلع ید شدن معارض اراضی متعلق به ورزشگاه پارس و الحاق ۱۶ هکتار از زمین‌های مورد اختلاف به این ورزشگاه، صدور رأی قضایی در خصوص ورزشگاه بعثت شیراز به نفع اداره کل و صدور حدود ۱۰۰ سند تک‌برگ برای اماکن ورزشی استان به عنوان بخشی از عملکرد اداره کل ورزش و جوانان در حوزه حقوقی یاد کرد. 
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش به توسعه ورزش در شهرستان اقلید اشاره کرد و با بیان اینکه سرانه ورزشی در این شهرستان در سال ۹۸ نسبت به ۹۳ بالغ بر 68 درصد افزایش داشته است، افزود: سرانه ورزشی در شهرستان اقلید در سال ۹۳ سی هفت صدم متر بوده که در حال حاضر به نود و یک صدم متر افزایش یافته است. 
  وی مساحت اماکن ایجاد شده در این شهرستان در بازه زمانی بین سال‌های ۹۳ تا ۹۸ را 34 هزار و ۶۶۵ مترمربع عنوان کرد و گفت: کل مساحت اماکن ورزشی اقلید تا سال ۹۳ پانصدویک هزار و ۳۰۴ متر مربع بوده است. 
 مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس احداث و افتتاح ۱۲ پروژه ورزشی شامل ۵ سالن چندمنظوره و تخصصی، بازسازی استخر سرپوشیده، احداث خوابگاه ورزشی و راه‌اندازی ۵ خانه روستایی را به عنوان بیلان کاری اداره کل ورزش و جوانان در این دوره زمانی در شهرستان اقلید عنوان کرد.
کامیاب گفت: سال ۹۸ نیز سه سالن چندمنظوره، یک سالن تخصصی، دو چمن بزرگ استاندارد، 5 زمین مینی‌فوتبال، 5 خانه روستایی و یک خانه کوهنورد در بخش‌ها و روستاهای این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی