[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

ارز واردات کاغذ مفقود شد، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است کاغذهای وارداتی باید به کتب درسی اختصاص داده شود و برای دیگر نیازها از کاغذ داخلی استفاده شود.
اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به مشکل تأمین کاغذ برای کتاب درسی گفت: در کشوری که بیش از ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز آن وارداتی است، باید موضوع تأمین کاغذ از مدت‌ها قبل حل می‌شد زیرا در این شرایط، هر روش وارداتی و هر مدل نظارتی مدنظر قرار گیرد با چنین مسائلی مواجه می‌شود.
نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی‌ افزود: رقم بسیار بالایی ارز برای واردات کاغذ تخصیص داده شده؛ ولی متأسفانه به چرخه بازار نیامده و فقط تعداد انبارهای دپوی کاغذ زیادتر شده است.
وی با انتقاد از اینکه بر توزیع کاغذ نظارت نشده، توضیح داد: حتی قبل از آن که مقام معظم رهبری دستور پیگیری ویژه بدهند یا معاون اول رئیس جمهور جلسه بگذارد، ارز کاغذ توزیع شده بود و مسئولان بر امر نظارت بی‌توجه بودند. به همین دلیل معلوم نیست ارز دولتی کاغذ چه شده و به چه صورت توزیع شده است. مسعودی بر لزوم تمرکز بر تولید کاغذهایی که وابسته به درختان و چوب نیست تأکید کرد و ادامه داد: اگر به دلیل کیفیت کاغذ کتب درسی، ناچار به استفاده از کاغذهای وارداتی هستیم پس بهتر بود با برنامه‌ریزی منسجم همین مقدار کاغذ وارداتی برای کتاب درسی اختصاص داده می‌شد و دیگر نیازمندی‌های داخلی از راه‌های دیگر تأمین می‌شد. وی گفت: مادام که نگاه به درون و توجه به توانمندی‌های داخلی وجود ندارد و کاغذ بدون نظارت بر نحوه هزینه‌کرد ارز دولتی توزیع می‌شود، چنین اتفاقات و تلاطماتی طبیعی است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره روش‌های جدید تولید کاغذ توضیح داد: باید تولید کاغذ از کربنات کلسیم در دستور کار قرار گیرد؛ زیرا چندین کارخانه با این روش در حال فعالیت است که باید تقویت شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی