[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۶
  • دوره جدید

بازسازی خوزستان آغاز شد ، روزنامه شیراز نوین

بنیاد مسکن استان فارس به عنوان استان معین در بازسازی واحد‌های مسکونی استان خوزستان کار تعمیرات و بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل در منطقه گوریه خوزستان را آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن استان فارس، آغاز به کار تعمیر ساختمان‌های آسیب دیده از سیل خوزستان با پرداخت اقساط مربوط به واحدهای تعمیری با نظارت کارشناسان ستاد بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ‌استان فارس مستقر در خوزستان در منطقه گوریه شهرستان شوشتر آغاز شده است.
مبلغ وام‌های بازسازی این واحد‌ها بر اساس میزان خسارت واحد‌های آسیب دیده بین 13 تا 20 میلیون تومان است.
پیش از این نیز عملیات اجرایی سه هزار واحد مسکونی تخریبی در سیلاب خوزستان به صورت نمادین در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر با همکاری ستاد معین بنیاد مسکن استان فارس آغاز شده بود.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در این زمینه گفت: ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن استان فارس مسئولیت بازسازی منازل تخریب شده از سیل منطقه شعیبیه شوشتر را بر عهده گرفته است. 
مهندس عطاالله زمانی اظهار داشت: اکنون با همکاری بنیاد مسکن کار ساخت و بازسازی منازل آسیب دیده آغاز شده و سعی می‌شود واحدهایی با مقاومت بالا در برابر بلایای طبیعی احداث شود. 
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس همچنین گفت: کارشناسان و ارزیابان بنیاد استان فارس در شهرستان شوشتر به صورت خانه به خانه کار ارزیابی مناطق آسیب دیده از سیل استان خوزستان را انجام دادند و بیش 1600 خانه آسیب دیده در شوشتر مورد ارزیابی قرار گرفت.
مهندس زمانی با بیان اینکه ارزیابی‌ها دقیق و به صورت خانه به خانه و با مراجعه مستقیم کارشناسان به در خانه‌های آسیب دیدگان انجام شده است، افزود: در شهرستان شوشتر از این تعداد حدود 300 واحد نیاز به احداث مجدد دارد که عملیات احداث این واحد‌ها نیز آغاز شده است.
 مهندس زمانی افزود: براساس برآورد اولیه کارشناسان بنیاد مسکن واحد‌های مسکونی حدود ۱۳ روستا در بخش شعیبیه خسارت جدی دیده‌اند و کارشناسان بنیاد مسکن استان فارس به عنوان استان معین در برآورد خسارت‌های سیل همچنان در استان خوزستان با دقت و بر اساس معیارهای بنیاد کار ارزیابی و سپس بازسازی را انجام دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی