[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

در جستجوی اعتبار ازدست‌رفته، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: اگر 10 یا 15 سال پیش می‌گفتید زمانی می‌رسد که فجرسپاسی 5 سال متوالی را دور از لیگ برتر سپری می‌کند، احتمالاً کسی نبود که این مسئله را باور کند. اما حالا این اتفاق افتاده و فجری‌ها در حال آماده سازی خود برای آغاز ششمین فصل پیاپی در لیگ یک هستند! وقتی که در بهار سال 95 فجری‌ها در روز پایانی لیگ در آبادان نتوانستند امتیازی کسب کنند و سهمیه ورود به لیگ برتر را از دست دادند، می‌شد حدس زد که این تیم در سال‌های بعد کار سخت‌تری برای صعود داشته باشد. یک سال بعد اتفاقات وحشتناکی برای فجری‌ها رخ داد و این تیم در روز پایانی و با هزار اما و اگر توانست در لیگ یک باقی بماند و خطر سقوط به لیگ دو از بیخ گوشش گذشت. با بازگشت علی اصغر کلانتری و جمعی از بازیکنان باتجربه، فجر در فصل 97-96 دوباره تا آستانه صعود به لیگ برتر پیش رفت؛ اما یک شکست نابهنگام خانگی، ترمز آنها را کشید.
بالاخره در سال گذشته پس از یک نیم فصل کابوس‌وار، داوود مهابادی کاپیتان و سرمربی سابق فجر به این تیم برگشت و توانست خیلی زود تحولی اساسی در نتیجه‌گیری و به‌ویژه نحوه بازی این تیم ایجاد کرده و شخصیت تیمی از دست رفته را بازگرداند. هرچند برخی بدشانسی‌ها باعث از رفتن امتیازاتی شد، اما تحول فجر چنان آشکار بود که حالا می‌توان به این تیم برای به دست آوردن یکی از دو سکوی نخست جدول و صعود به لیگ برتر در بهار 99 امیدوار بود.
نکته نگران کننده این است که چند بازیکن مهم زردپوشان به تازگی از جمع این تیم جدا شده‌اند. دست‌کم چهار مهره تأثیرگذار به نام‌های سیدجلال عبدی، محمدجواد جلالی، مجتبی حقدوست و عباس بوعذار که همگی جزو نفراتی بودند که در نحوه بازی چشم‌نواز این تیم در نیم فصل دوم نقش مهمی داشتند، حالا دیگر از فجر رفته‌اند و مدیریت و کادرفنی باید خیلی زود برای جایگزینی این نفرات به نحو شایسته اقدام کند.
فجری‌ها تاکنون فقط یک بازیکن به نام میلاد احمدی که فصل گذشته در تیم ملوان بندرانزلی توپ زده را جذب کرده‌اند و برای جایگزین کردن نفرات خروجی نام‌برده، فعلاً کار زیادی پیش رو دارند. اما باید به این موضوع اشاره کرد که فارغ از مهره‌ها، کادر فنی فعلی فجر در دو سال گذشته در دو مقطع به مدت نیم‌فصل هدایت دو تیم شیرازی را بر عهده داشته و عملکردی فراتر از انتظار از خود نشان داده است. ابتدا تیم کم‌مهره برق جدید را به عنوان یک قدرت مسلم در لیگ یک معرفی کردند و فصل گذشته هم تیم بی‌روح و افول کرده فجر را به تیمی قدرتمند در نیم‌فصل دوم تبدیل کردند. بنابراین، می‌توان با خیال راحت به این کادر فنی اعتماد کرد و امیدوار بود که اگر ابزار لازم به آنها برسد، توانایی بازگرداندن شیراز به سطح اول فوتبال ایران را خواهند داشت. این اتفاق اگر با ادامه روند خوب قشقایی توام شود، می‌توان امیدوار بود که اعتبار از دست رفته به مرور به فوتبال شیراز برگردد.
مهابادی هم اخیراً در مصاحبه‌ای گفته: مطمئن باشید که من در فجرسپاسی به دنبال این هستم که بتوانم دوباره اعتبار این باشگاه را به آن برگردانم. قطعاً با توجه به امکانات و بودجه‌مان کار سختی داریم، اما فکر می‌کنم تلاش خیلی زیاد مجموعه ما می‌تواند تضمین‌‌کننده موفقیت تیممان باشد. فوتبال در زمین است و ما باید در زمین خودمان را ثابت کنیم. شاید ما بازیکنان نام‌دار زیادی نداشته باشیم، اما مطمئن باشید آینده‌داران زیادی در تیممان حضور دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی