[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

فرمانده انتظامی ‌فارس: اعتیاد پایه و اساس همه جرایم است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده انتظامی ‌استان گفت: پلیس به دنبال امنیت و آرامش مردم است و در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار رهام بخش حبیبی در برنامه زنده تلویزیونی «بازتاب» سیمای مرکز فارس، بیان کرد: همه افراد جامعه در طول زندگی خود به نحوی با نیروی انتظامی ‌ارتباط دارند و این گستردگی اقدامات نیروی انتظامی ‌را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی‌ برای اینکه بتواند به مردم خدمت‌رسانی مطلوبی داشته باشد، باید از تجربه دیگران استفاده کرده و در این مسیر از برآورد‌های علمی ‌بهره‌برداری کند تا بتواند احساس امنیت را به مردم انتقال دهد. فرمانده انتظامی‌ استان فارس با تأکید بر اینکه مردم باید با دیدن پلیس احساس آرامش و امنیت کنند، گفت: پلیس به دنبال امنیت و آرامش مردم است و در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کند. سردار حبیبی در خصوص معتادان متجاهر نیز افزود: اعتیاد پایه و اساس همه جرایم است. به همین دلیل، نیروی انتظامی ‌استان فارس برنامه‌های مدونی برای پیشگیری، مبارزه، آگاه‌سازی خانواده‌ها و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد برای مقابله با این پدیده شوم را دارد. وی با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر خواسته مردم از پلیس است، گفت: مکان‌هایی برای نگهداری معتادان متجاهر در نظر گرفته شده است و نیروی انتظامی ‌با حمایت مردم، دستگاه قضایی و همکاری و تعامل سایر نهادهای مربوط، اقدام به جمع‌آوری معتادان متجاهر می‌کند.
فرمانده انتظامی ‌استان فارس درباره حوادث رانندگی بیان کرد: بیشترین عامل وقوع حوادث رانندگی انسان است و آسیب‌های این‌گونه حوادث بر افراد بسیار تأثیرگذار است.
سردار حبیبی گفت: طی 3 ماه اول سال جاری، جان‌باختگان حوادث رانندگی در استان فارس نسبت به مدت مشابه سال قبل، 21 درصد کاهش داشته است. وی با تأکید بر برخورد شدید پلیس با رانندگان متخلف، گفت: با وجود کاهش تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی در سطح استان، حتی کشته شدن یک نفر نیز در این حوادث ناراحت کننده است.
فرمانده انتظامی ‌استان فارس به نقش رسانه‌ها و تأثیر آنها در بالا بردن احساس امنیت در جامعه اشاره کرد و گفت: خروجی ارتباط و تعامل خوب پلیس و رسانه‌ها، امنیت مردم است. سردار حبیبی در پایان از شهروندان خواست نیروی انتظامی ‌را در بالا بردن احساس امنیت در جامعه یاری رسانند و هر گونه اخبار و اطلاعات خود در خصوص فعالیت افراد مخل نظم و امنیت را با تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی