[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

کمیته اخلاق رأی می‌دهد، فدراسیون فوتبال زیر بار نمی‌رود!، روزنامه شیراز نوین

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال آرایی را صادر می‌کند که خوشایند ارکان این فدراسیون نیست و فدراسیون هم زیر بار این آرا نمی‌رود. به گزارش تسنیم، اختلاف نظر میان کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با برخی ارکان این فدراسیون اوج گرفته است. اختلافات بالا گرفته و با هر اقدام از سوی کمیته اخلاق، تعدادی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال واکنش نشان می‌دهند.
آنچه مسلم است، اینکه کمیته اخلاق به عنوان رکن قضایی فدراسیون فوتبال باید استقلال داشته باشد. اختلاف نظرهای اخیر نیز نشان می‌دهد استقلال کمیته اخلاق حفظ شده، اما چه مسائلی باعث بروز برخی اختلافات و مشکلات شده است؟ کمیته اخلاق مدت‌هاست که آرای خود را نه از کانال‌های ارتباطی فدراسیون فوتبال، بلکه از راهی که خودش تصمیم می‌گیرد اعلام می‌کند. هرچند شاید این شکل از اعلام آرا نیز دلایلی دارد که ریشه در همان اختلافات داخلی داشته باشد.
آخرین رأی کمیته اخلاق در خصوص اتفاقات فینال جام حذفی بوده که محرومیت 5 ساله حیدر بهاروند، 2 ساله سعید فتاحی، محرومیت 6 ماهه مالک و مدیرعامل داماش و جریمه نقدی عبدالکاظم طالقانی را به دنبال داشته است. رأیی که مورد اعتراض این افراد نیز قرار گرفته و البته مانند برخی آرای قبلی، این تصمیم نیز از سوی کانال‌های رسمی ‌و ارتباطی فدراسیون فوتبال منتشر نشده است.
پیش از این هم رأیی در خصوص علی کفاشیان و عباس ترابیان در ارتباط با پرونده حق پخش تلویزیونی از سوی کمیته اخلاق صادر شده بود که اختلافاتی را در فدراسیون فوتبال نشان داد. واکنش به این رأی کمیته اخلاق حتی با اطلاعیه رسمی‌ فدراسیون فوتبال روبه‌رو شد که اعلام کرد تا زمانی که رأی در کمیته استیناف بررسی نشود، رسمی ‌نخواهد بود. درباره محرومیت سعید فتاحی از سوی کمیته اخلاق نیز ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون واکنش نشان داده و گفته بود آرایی از نظر آنها رسمیت دارد که روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر شوند. هم محمود اسلامیان به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون اعلام کرده کمیته اخلاق تصمیماتی می‌گیرد که با آبروی افراد بازی می‌شود. در این باره البته گفته می‌شود که برخی آرا به مسئولان فدراسیون داده شده اما فدراسیون آرا را اعلام نکرده است.
فدراسیونی‌ها اعتقاد دارند شیوه اطلاع‌رسانی کمیته اخلاق در برخی موارد به گونه‌ای بوده که گاهی اوقات با آبروی افراد بازی می‌شده و به همین دلیل گفته می‌شود مهدی تاج از کمیته اخلاق خواسته که آرا به شیوه فعلی از سوی این کمیته اعلام نشود؛ اما این اتفاق رخ نداد تا اختلافات در فدراسیون فوتبال بیش از گذشته شود. 
نکته دیگر اینکه پس از صدور آرا از سوی این کمیته، شاهد اجرایی شدن آنها نبوده‌ایم، همانند ماجرای محرومیت فتاحی و البته اظهار نظر حیدر بهاروند که اعلام کرده رأی کمیته اخلاق ضمانت اجرایی ندارد. ضمن اینکه در برخی اوقات هم شاهد شکسته شدن آرای کمیته اخلاق در کمیته استیناف بوده‌ایم.
باید دید اختلافات داخلی میان کمیته اخلاق و ارکان فدراسیون فوتبال تا کجا ادامه خواهد داشت و آیا آرای کمیته اخلاق در خصوص برخی ارکان فدراسیون اعمال می‌شود یا باید منتظر اتفاقات دیگری باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی