[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

بی‌آبی و بی‌تدبیری، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه تحلیل و بررسی اخبار: 
قطعی مکرر و طولانی مدت آب درکلانشهر شیراز حکایت بی تدبیری در امر مدیریت شرکتی بزرگ تحت عنوان آبفای شیراز است. شرکتی که با هزینه های ریالی و ارزی درباب توسعه شبکه فاضلاب و نیز آب شرب شهری درحال فعالیت است و از تأمین آب شرب مردم عاجز است. سال 1398 با بارش های فراوان و چشمگیری آغاز شد. سالی که مردم درخیال خود براین باور بودند که مدیران مربوطه نسبت به حفظ وماندگاری آب اقدام وطرح و برنامه های خاصی را اجرا می کنند. با آغاز نخستین روزهای فصل گرما درتیر ماه، مهر بی‌تدبیری بر کارنامه مدیران آبفای شیراز نقش بست که از تأمین حداقل ها برای مردم عاجز هستند. درروزهای گذشته مردم دست به دامن شبکه های مجازی شدند وخبرگزاری ها به انتشار اخبار کوتاهی مبادرت کردند که البته درآن تأکید شده بود که مدیران مربوطه از پاسخگویی خودداری می کنند. درواقع نه خبری از اعلام قبلی قطعی آب بوده و نه پاسخگویی درمورد این قطعی‌های بلند مدت انجام شده است. حالا دادستان شیراز به این موضوع به عنوان مدعی‌العموم وارد شده است. 
انگار تمام کاستی ها دراین دیار باید با دخالت های قضایی همراه شود و برخی مدیران چنان امور مربوطه را رها ساخته اند که دائم باید با خسارت‌های پی درپی مواجه شویم. موضوع نبود آب درکلانشهر شیراز را می توان یک موضوع خودساخته قلمداد کرد و طی آن به پروژه ناراضی‌تراشی عمومی توجه نمود. گرفتاری ما دراین مسیر کاملاً هدف گذاری شده است و هر سال در تابستان گرم و سوزان باید شاهد این بی تدبیری مدیران مربوطه باشیم. ذکر این پرسش کاملاً به جا و شایسته است که چرا یکبار برای همیشه مشکلات نخ‌نما شده را ساماندهی نمی کنیم. ازمدیرانی که شاید یک دهه بر مسند قدرت نشسته اند انتظارات بیش از این می رود تا قبل از ورود به بحران، تکلیف موضوع را روشن کنند و درکارنامه خود یک برگ درخشان داشته باشند. دراین رابطه خبرگزاری مهر نیز گزارش روشنی ارایه کرده است. 
معاون دادستانی شیراز از ورود دادستانی این شهر به موضوع قطعی‌های مکرر آب در شیراز خبر داد.
جمشید فرهادی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: به دلیل قطعی مکرر آب و با توجه به پیگیری حقوق عامه، دادستانی شیراز به این موضوع در این شهر ورود کرده است.
وی بیان کرد: از آبفا در خصوص قطعی‌های مکرر آب توضیح خواسته شده است. معاون دادستان شیراز در ادامه عنوان کرد: از آبفا خواسته شده که مشترکان پرمصرف را به دادستانی معرف کنند. به گزارش مهر، قطعی‌های مکرر آب در نواحی مختلف شهر شیراز باعث گلایه شهروندان شیرازی نسبت به تأمین آب این کلانشهر شده است. این در حالی‌ست که شیراز سال پر بارشی را پشت سر گذاشته بود و انتظار مردم این بود با اولین موج گرما مشکل کمتری برای تأمین آب وجود داشته باشد. بعضی از نواحی شیراز قطعی ۳۰ ساعته آب را تحمل می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی