[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

تفاهم‌نامه همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش فارس اجرایی شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: بندهای مشخص شده در تفاهم نامه همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش فارس باید برای اجرا به مدیران مدارس ابلاغ شود تا اجرای آن بر دوش یک ارگان نباشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی ‌نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جلسه کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان فارس تأکید کرد: بنده تفاهم نامه جدیدی که بین حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در باب مسائل تربیتی و آموزشی منعقد شده را بررسی کرده‌ام، اجرای این تفاهم‌نامه می‌تواند راهگشا و مفید باشد. این تفاهم‌نامه ۵-۶ سرفصل دارد و کارویژه‌هایی تعریف شده است که براساس آن می‌شود فعالیت‌های خوبی انجام داد و در خصوص این فعالیت‌ها بنده از باب تأکید عرض می‌کنم که باید این سرفصل‌ها از طریق اداره کل آموزش و پرورش به مدیران مدارس ابلاغ شود تا آنها مسئول اجرای آن شوند، نه اینکه زحمت کار فقط به دوش یک ارگان باشد. از طرفی این قضیه باید به سمتی پیش رود که در کانون‌های طلاب، خود برای این سرفصل‌های تعیین شده طراحی کارهای جدید انجام دهند و برای اجرای آن خلاقیت به خرج دهند چون آنها با دانش آموزان کار می‌کنند و ذهنشان فعال‌تر از ما است.
وی ادامه داد: این فعالیت‌ها لازم نیست دقیقاً در همین شکل خاص باشد، بلکه سرفصل مشخص است و یک کار ویژه لازم دارد تا هدف اصلی را تحقق دهد البته انجام این کار نیاز به طلبه‌هایی دارد که به لحاظ علمی ‌سطوح لازم حوزوی را تمام کرده باشند.
امام جمعه شیراز تصریح کرد: طلبه‌هایی که آماده انجام کار هستند باید در اجرا و عملیاتی کردن این تفاهم نامه نقش ایفا کنند و در ادامه گزارش کار آنها را بررسی کنیم، نه اینکه همه زحمت‌ها روی دوش عده ای قلیل از همکاران باشد و باید از ظرفیت تمام حوزه‌ها استفاده کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی