[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

مدیران ملی جاده‌های فارس را دریابند، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس شورای عالی کشور و سخنگوی شورای اسلامی ‌استان فارس با ورود به اظهارات اخیر در خصوص توزیع بودجه‌های عمرانی در سطح این استان، بر لزوم ورود سریع مسئولان کشور و همچنین رفع تبعیض‌ها در سطح استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌شورای اسلامی ‌استان فارس، جعفر راستگو سخنگوی شورای اسلامی ‌استان با بیان اینکه طرح و پیگیری مشکلات مردم، محور اصلی وظایف اعضای شورای اسلامی ‌استان محسوب می‌شود، تصریح کرد: سال‌هاست که متأسفانه استان فارس در آمار تصادفات وضعیت بسیار نامناسبی دارد و به همین دلیل، این استان پهناور نیاز به توجه بسیار بیشتر را با تمام وجود احساس می‌کند.
نماینده شهرستان لارستان در شورای اسلامی فارس با اشاره به تصادفات مرگ‌بار اخیر در سطح استان فارس، گفت: اگر نگاهی به تصادفات وحشتناک و تأسف‌بار جاده‌های خرامه، لارستان، ممسنی، جهرم و... تنها طی همین یکی دو هفته‌ اخیر بیندازیم، نیاز فارس به اعتبارات ویژه‌ راه‌سازی را آسان‌تر درک می‌کنیم.
سخنگوی شورای اسلامی ‌استان فارس در پایان با اشاره به اینکه فارس بیشترین تعداد شهرستان را در سطح کشور داراست، تأکید کرد: با رویکرد جدی و مطالبه‌گرایانه، شورای اسلامی فارس خواستار این است که مسئولان کشوری مشکلات مردم فارس را دریابند و هرچه سریع‌تر به موضوع جاده‌های مرگ‌بار این استان بزرگ اما مظلوم در این زمینه ورود کنند. همچنین نماینده شیراز در شورای اسلامی ‌استان و نایب‌رئیس شورای عالی کشور خواستار ورود جدی شوراها به موضوع تبعیض در استان شد. عبدالرزاق موسوی در واکنش به اظهارات نمایندگان شهرستان‌های مختلف در خصوص بی عدالتی در تخصیص اعتبارات، بر ضرورت توجه جدی به تبعیض‌ها در استان تأکید کرد و گفت: یقیناً اینکه بودجه و اعتبارات و امکانات به واسطه‌ حضور اشخاص در مراکز قدرت توزیع شوند، نه برای مردم قابل پذیرش است و نه با اصول مملکت‌داری تناسب دارد. وی تلاش در رفع تبعیض‌ها را ازجمله وظایف شورای اسلامی ‌استان‌ها عنوان کرد و اذعان کرد: باید بپذیریم که ما اعضای شورای اسلامی ‌استان به عنوان نمایندگان مردم نیز آنگونه که وظایفمان ایجاب می‌کند، مقامات ارشد ملی و محلی را در خصوص تبعیض‌ها مورد بازخواست قرار نمی‌دهیم و بنابراین، بخشی از این موضوع به خود ما نیز برمی‌گردد.
نایب رئیس شورای عالی استان‌ها پیشنهاد کرد که شورای اسلامی‌ فارس با کمک گرفتن از دانشگاه و نهادهای تخصصی شاخص‌های ملی و بین‌المللی تبعیض را احصا کند و با استفاده از این شاخص‌ها با جدیت موضوع تبعیض را پیگیری کند.
موسوی در عین حال تصریح کرد: پیگیری رفع تبعیض‌ها باید بر اساس شاخص‌های اصولی و تخصصی و همچنین با رعایت انصاف و قانون باشد تا خدای ناکرده در بررسی تبعیض‌ها در استان خود ما دچار تبعیض یا ناکارآمدی در تحقق آن نشویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی