[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

این باشگاه با دروغ اداره می‌شود، روزنامه شیراز نوین

برانکو ایوانکوویچ فکرش را نمی‌کرد بعد از کارنامه درخشانی که در پرسپولیس بر جای گذاشت، برای گرفتن دستمزد خودش و همکارانش مجبور به شکایت به فیفا شود. برانکو شاید انتظار داشت مدیران پرسپولیس بعد از رفتنش نه تنها مطالباتش را پرداخت کنند، بلکه از او تقدیر هم بکنند که این اتفاق رخ نداد و او حالا تصمیم گرفته پرونده جدیدی از پرسپولیس در فیفا باز کند. برانکو که خیلی سعی کرد جدایی‌اش از پرسپولیس به نوعی با خوبی و خوشی باشد، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم با دلخوری از اتفاقات رخ داده سکوتش را شکست و  حرف‌هایی زد که تا به حال آنها را بر زبان نیاورده بود. او در این مصاحبه به شدت از ایرج عرب، مدیرعامل پرسپولیس انتقاد کرده است. بخش‌هایی از گفت و گوی برانکو ایوانکوویچ با خبرگزاری تسنیم را در ادامه می‌خوانید: 
داستان طلب شما از پرسپولیس به کجا کشید و الان در چه مرحله‌ای قرار دارید؟
انتظارمان این بود که بعد از 4 سال که بهترین نتایج کسب شد، هم من و هم همکارانم به وجه زیبایی از پرسپولیس جدایی شویم؛ اما متأسفانه با رفتار بسیار ناپسند مدیریت باشگاه و دیگر عوامل او مواجه شدیم. همه تعهداتی که به واسطه قرارداد وجود داشت باید انجام می‌شد؛ اما این اتفاق رخ نداد. نه تنها 11 ماه به تعهداتشان عمل نکردند بلکه الان هم حاضر به انجام آن نیستند و گردن نمی‌گیرند. تمایل ندارند نه دستمزد من و نه دستیارانم را بدهند. بیش از 60 درصد از قراردادم را طلبکارم. همکارانم چند ماه از حقوقشان را طلبکارند و بدون اینکه دستمزدشان را بگیرند ایران را ترک کردند. طبیعتاً همه آن مهربانی‌ها و تعریف‌هایی که انجام می‌دادند فریب و کذب بود. همه آن موارد که می‌خواستند به هواداران نشان دهند مایل‌اند من در پرسپولیس بمانم فریب اذهان عمومی ‌بود. متأسفانه مجبورم از پرسپولیس به فیفا شکایت کنم. تکلیف اصلی آنها در پرسپولیس این بود که من و دیگر خارجی‌های تیم را هر چه زودتر از باشگاه دور کنند که این کار را هم انجام دادند. به احتمال خیلی زیاد جدا از من و دستیارانم، بودیمیر و بشار رسن هم برای گرفتن حقشان به فیفا شکایت خواهند کرد. حتی برای فصل آینده که در پیش داریم هم ادعای خسارت خواهیم کرد.
اما مدیران باشگاه پرسپولیس ادعا دارند شما به قراردادی که با این باشگاه داشتید متعهد نبودید و به همین خاطر هم قصد ندارند با شما به همین راحتی تسویه‌حساب کنند.
طبیعتاً این ادعا را آنها در فیفا باید ثابت کنند. از 4 ماه قبل چند نامه به باشگاه زدیم و به نوعی به آنها هشدار دادیم که باید به تعهداتشان در قبال ما عمل کنند. حتی رعایت حداقل موازین را هم در مورد دستیارانم نکردند که پاسخ نامه‌های آنها را بدهند. آخرین نامه را که نوشتیم به باشگاه 15 روز مهلت دادیم که آن مهلت را هم رعایت نکردند. بسیار غمگین و مأیوسم بابت رفتاری که از باشگاه سر زد.
آیا این نوع برخورد ازسوی مدیریت در دوران قبل از حضور ایرج عرب در باشگاه پرسپولیس هم با شما شده بود؟
بارهای قبل هم باشگاه مدام در پرداخت تأخیر ایجاد می‌کرد اما به هیچ وجه اعتراضی به این مسئله نمی‌کردیم. همیشه انتظار داشتیم با رضایت دو جانبه این مشکلات حل شود؛ اما در دوران مدیریت اخیر قول‌های زیادی به ما داده شد که طبیعتاً هیچ یک اجرا نمی‌شدند و کاملاً آگاهانه به ما دروغ گفته می‌شد.
بعد از رفتن شما ادعایی مطرح شد مبنی بر اینکه قصد ادامه کار با بازیکنانی چون سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، امید عالیشاه و... را نداشتید. واقعاً همین طور است؟
نه. این موضوع اصلاً حقیقت ندارد و من نه تنها همه بازیکنانم را می‌خواستم، بلکه درخواست داشتم نفرات معدودی هم به جمعمان اضافه شوند. اینکه خود آنها میل داشتند نفراتی را کنار بگذارند مربوط به خودشان است؛ اما من چنین تصمیمی ‌نداشتم. همه بازیکنان تحت قرارداد باشگاه بودند و دلیل نداشت که بخواهیم بازیکنی را کنار بگذاریم. فقط می‌خواستیم چند بازیکن جذب کنیم.
با هماهنگی شما بندی در قرارداد بیشتر بازیکنان وجود داشت که هر در پایان فصل اگر پیشنهاد داشتند می‌توانستند بروند؟
در مورد اضافه کردن بندی به قرارداد بازیکنان هیچ صحبتی از سوی مدیریت باشگاه با من نشده بود و از این موضوع بی‌اطلاع هستم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی