[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

در کوار همه مسئولان اهل ورزش هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوار گفت: پنج پروژه ورزشی در هفته دولت در شهرستان کوار به بهره‌برداری می‌رسد و در اختیار علاقه‌مندان به ورزش قرار می‌گیرد. به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، فرزاد مهکویی با بیان اینکه ورزش کوار از چهار سال گذشته و در دولت تدبیر و امید به سمت شکوفایی حرکت می‌کند، در تشریح برنامه‌های ورزشی و عمرانی این شهرستان در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: در سال جاری 5 پروژه ورزشی در حال احداث و تکمیل شده داریم که شامل زمین چمن مصنوعی بزرگ استادیوم کوار، سالن چندمنظوره شهدای روستای اکبرآباد، پیست نمایشی سوارکاری شهرستان، زمین چمن مصنوعی کوچک کوار و سالن چندمنظوره روستای ده شیب است و در هفته دولت امسال افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان کوار با بیان اینکه 31 هیئت ورزشی در این شهرستان فعالیت می‌کنند، افزود: ورزش‌های رزمی ‌مانند ووشو، تکواندو و کشتی جزو رشته‌هایی است که قهرمانان مدال آور بین المللی در آن حضور دارند. همچنین در دوومیدانی نیز یک ورزشکار قهرمان آسیا از این شهرستان افتخارآفرینی کرده است و در فوتبال که علاقه‌مندان زیادی دارد، یک نماینده در لیگ برتر استان حضور دارد.
وی آینده ورزش کوار را یک افق روشن دانست و گفت: آمارها نشان می‌دهد از چهار سال گذشته تاکنون توجه خوبی به ورزش کوار شده است که امید جوانان به ورزش را بیش از پیش ارتقا داده است. از سال 77 تا 93 به طور کلی 360متر مربع فضای ورزشی ساخته شده است که این متراژ فقط یک سالن کشتی بوده است؛ اما از سال 93 تاکنون بالغ بر 25000 مترمربع پروژه‌های عمرانی ورزشی در این شهرستان احداث و افتتاح گردیده است و همین موضوع باعث می‌شود آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد و جوانان عزیز مکان‌های ورزشی را به لذت‌های مقطعی و خانمان‌سوز ترجیح دهند.
مهکویی با بیان اینکه ورزشکاران سازمان یافته در این شهرستان افزایش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: در سال 96 تنها 1500 ورزشکار بیمه شده در این کوار فعالیت می‌کردند که خوشبختانه این آمار در سال 97 به 2500 نفر ورزشکار سازمان یافته ارتقا یافته است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوار با اشاره به اینکه رشد باشگاه‌های بخش خصوصی دارای مجوز در این شهرستان از 7 باشگاه به 21 باشگاه افزایش داشته است، اظهار داشت: بیش از دو سال است که هیئت‌ها برنامه محور شده اند و با مشارکت نیروی انسانی از جمله بانوان توسعه خوبی در ورزش کوار اتفاق افتاده است. تا سال 95 فقط 40 بانوی ورزشکار بیمه شده در این شهرستان فعالیت می‌کردند؛ اما خوشبختانه این آمار به 750 بانوی ورزشکار سازمان یافته ارتقا پیدا کرده است.
وی اولویت اصلی هیئت‌های ورزشی شهرستان کوار را حوزه استعدادیابی دانست و گفت: برای کشف مستعدین ورزشی در رده‌های سنی مختلف تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش و سایر نهادهای دیگر این شهرستان منعقد گردیده است که پیشبرد اهداف ورزشی شناخت استعدادهای برتر است.
فرزاد مهکویی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: تمامی ‌مربیانی که در تابستان و در بخش اوقات فراغت به آموزش نوآموزان مشغول هستند، همگی دارای صلاحیت و گواهینامه رسمی ‌فدراسیون‌ها در رشته‌های مختلف بوده اند.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوار درباره میزبانی این شهرستان در سال جاری گفت: جشنواره اسب در دو دوره متوالی به میزبانی کوار برگزار گردیده است که سومین دوره آن نیز امسال در همین شهرستان انجام می‌شود و در مسابقات فوتبال، به دلیل حضور نماینده کوار در لیگ برتر استان هر هفته میزبان تیم‌های مختلف فوتبال استان هستیم.
مهکویی در ادامه گفت: برنامه ریزی و همدلی که همه مسئولان استان و این شهرستان بدون فضاهای سیاسی با هم دارند، خوشبختانه در سطح خوبی از ورزش که حق مردم است رسیده ایم و جزو خوش شانس ترین شهرهای استان هستیم که همه زحمت‌کشان نظام از جمله امام جمعه، مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرماندار همگی اهل ورزش بوده و بیشترین همکاری را با ما داشته باشند.
مهکویی در پایان از مدیرکل ورزش و جوانان، نماینده مردم کوار در مجلس شورای اسلامی‌، فرماندار کوار و امام جمعه این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی