[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

اقدامات مهمی توسط وزارت نیرو در استان فارس صورت گرفته است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: وزارت نیرو در این استان خوش درخشیده است و پروژه‌های بزرگی توسط این وزارتخانه در فارس افتتاح شده یا در دست ساخت است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت‌الله رحیمی در مراسم بهره‌برداری از خط آبرسانی به جهرم که با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: نیاز و مشکل اصلی ما این استان آب است و وزارت نیرو تلاش‌های قابل توجهی برای پاسخگویی به نیاز انجام داده است؛ چنان‌که هم‌اکنون 11 سد در استان فارس داریم و چهار سد نیز در دست احداث است که سه سد نرگسی کازرون، کوار و هایقر باید در عملیات اجرایی آنها تسریع شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که احداث خطوط آبرسانی مشکل اساسی مردم فارس است، افزود: خط آبرسانی جهرم که بسیار مورد نیاز مردم بزرگوار این شهرستان بود امروز افتتاح شد و طرح‌هایی مانند خط آبرسانی از سد رودبال به استهبان، داراب، جنت‌شهر و زرین‌دشت آماده بهره‌برداری یا در آستانه کلنگ‌زنی است. 
وی ادامه داد: خط آبرسانی به سعادت‌شهر و ارسنجان و همچنین خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شهر شیراز که بسیار اساسی و مهم به شمار می‌رود، در دست احداث است.
استاندار فارس با تأکید بر این که افزایش ظرفیت انرژی در این استان، هدیه خوبی از دولتمردان به مردم فارس بوده است، تصریح کرد: تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله داریم و باید تلاش کنیم این فاصله کمتر شود و به نیازهای مردم پاسخ داده شود.
دکتر رحیمی با اشاره به این که دولت دوازدهم فعالیت بسیار خوبی در زمینه توسعه حمل و نقل در استان فارس انجام داده است، گفت: این استان به دلیل عقب‌ماندگی تاریخی در توسعه راه‌ها، با وجود طرح‌های زیادی که در دست اجراست، شاهد تلفات بالایی است که به واسطه نقاط خطرآفرین و نقاط نیازمند اصلاح اتفاق می افتد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان این که این استان آزادراه بهره‌برداری شده‌ای ندارد و به دلیل تعداد و پراکنش بالای روستاها شاهد وقوع تصادفات بسیار زیاد جاده‌ای است، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری و تلاش برای توسعه و بهبود وضعیت حمل و نقل در استان فارس باید مورد توجه جدی دولتمردان قرار داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی