[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

لامرد قطب آلومینیوم کشور ، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مهم‌ترین پروژه‌های آلومینیوم کشور در شهرستان لامرد فاررس با سرمایه‌گذاری چندهزار میلیارد تومانی در حال اجرا است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسحاق جهانگیری سه‌شنبه 18 تیر در حاشیه ورود به شهرستان لامرد بیان کرد: برنامه این سفر مختص به شهرستان لامرد و جهرم و برای بررسی مسائل این منطقه است و در اولین فرصت با برنامه‌ریزی استاندار، به شیراز و سایر شهرستان‌ها سفر خواهم کرد. وی ادامه داد: در شهرستان لامرد طرح‌های مهمی ‌که جزو مهم‌ترین طرح‌های کشور و اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شوند، در حال اجرا است که پروژه آلومینیوم از جمله آنها است که برای توسعه کشور به شدت به آن نیاز داریم. معاون اول رئیس جمهور با تصریح بر این نکته که ظرفیت کشور محدود است و باید برخی مواد اولیه جهت تکمیل این پروژه از خارج از کشور وارد شود، گفت: به دلیل اینکه آلومینیوم انرژی زیادی مصرف می‌کند، در اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس این صنعت پیشرفت کرده است. 
جهانگیری ادامه داد: در ایران نیز با توجه به سابقه زیاد این صنعت نیازمند کارهای جدی‌تر هستیم. مهم‌ترین طرح‌های صنعت آلومینیوم در این شهرستان با سرمایه‌گذاری چند هزار میلیارد تومانی در حال اجرا است. وی همچنین دلیل بازدید خود از این پروژه را طولانی شدن مدت زمان اجرا ذکر و خاطرنشان کرد: نیاز بود تا با بازدید مجدد از این پروژه مشکلات را حل و شاهد بهره‌برداری از آن تا پایان امسال یا اوایل سال آینده باشیم. 
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: دو طرح پالایشگاهی و پتروشیمی ‌هم در این شهرستان در حال اجراست که هر دو پروژه با حجم سرمایه‌گذاری چندهزار میلیارد تومانی نقش تعیین کننده‌ای در توسعه کشور دارند. 
جهانگیری هدف از بازید از این طرح‌ها را تمرکز بر رسیدگی به عملیات اجرایی آنها در دو سال پایانی دولت عنوان کرد و گفت: پس از این بازدید به شهرستان جهرم سفر خواهم کرد و طی آن پروژه‌هایی چون آب آشامیدنی و نیروگاه برق مورد بازدید قرار خواهد گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی