[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

اقتصاد ادب و هنر شیراز تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز:
اقتصاد ادب و هنر شیراز تقویت شود

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: برای تقویت و رونق اقتصاد ادب و هنر شیراز برنامه‌ریزی شود. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، ابراهیم گشتاسبی‌راد در دیدار صمیمی ‌شهردار شیراز با اهل قلم و فعالان حوزه ادبیات که به مناسبت روز قلم در مجموعه تاریخی ارگ کریمخان زند برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف دوره پنجم شورا و شهرداری خدمت به بزرگان ادب شیراز است و با همین نگاه، شهردار محترم انتخاب شد و سازمان فرهنگی تغییراتی کرد. معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز با بیان اینکه سازمان فرهنگی امروز افتخار این را دارد که با احترام و افتخار از تمامی ‌اهالی ادب شیراز پذیرایی کند، افزود: سازمان فرهنگی به این پذیرایی خود افتخار می‌کند و این تفاوت با نوع نگاه شورا و شهرداری رقم خورده است.
وی با تأکید بر اینکه تاکنون اقتصاد ادب و هنر در شیراز آن‌طور که باید و شاید اجرایی و عملیاتی نشده است، خاطرنشان کرد: همین امر سبب مهاجرت برخی هنرمندان از شیراز شده و تعداد زیادی از کتاب و آثار این هنرمندان وجود دارد که موفق به چاپ نشده‌اند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز بیان کرد: با توجه به اینکه برخی هنرمندان با معضلات زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند باید برای مرتفع کردن این دغدغه تمام ارکان فرهنگی شهر دست به دست هم دهند و اقتصاد ادب و هنر را در شیراز رونق بخشند. گشتاسبی‌راد با بیان اینکه برای تبدیل یکی از فرهنگسراهای شهرداری به فضایی برای توسعه ادب برنامه‌ریزی شده است، عنوان کرد: امروز استقبال هنرمندان از برنامه‌های متعلق به خودشان بیشتر شده است و با پیگیری‌های خانم دودمان، از اعضای شورای اسلامی ‌شهر شیراز، فرهنگسرای طلوع به بزرگان ادب شیراز اختصاص خواهد یافت. معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز تصریح کرد: هرچند فضای این فرهنگسرا بزرگ نیست؛ اما امیدواریم با حمایت شورای اسلامی ‌شهر شیراز فضایی مناسب به این عزیزان اختصاص یابد و جلسات دیدار با این بزرگان مستمر باشد و این جلسات به تولیدات ارزشمند ادبی در شیراز منجر شود.
وی تأکید کرد: در حوزه فرهنگی کتاب‌های ارزشمندی تولید شده که امیدواریم بتوانیم نسبت به چاپ آن اقدام کنیم. در این نشست و دیدار صمیمی، ‌تعدادی از بزرگان اهل قلم و ادب شهر ادب‌پرور شیراز به شعرخوانی و صحبت درباره داستان نویسی شیراز پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی