[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

عمران، کارکرد جدایی‌ناپذیر بنیاد مسکن در روستاهاست، روزنامه شیراز نوین

مدیر بنیاد مسکن زرین‌دشت:
عمران، کارکرد جدایی‌ناپذیر بنیاد مسکن در روستاهاست

اجرای طرح آسفالت و توسعه معابر روستای دهنو از توابع بخش ایزدخواست شهرستان زرین‌دشت از محل قیر مشارکتی آغاز شد و این روستای شهرستان زرین‌دشت در مسیر توسعه و عمران روستایی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن استان فارس، مهندس امیر برومند مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرین‌دشت در حاشیه اجرای این طرح عمرانی خاطرنشان کرد: توسعه و عمران روستایی کارکرد جدایی‌ناپذیر بنیاد مسکن در روستاها است. محرومیت‌زدایی و عمران روستایی از جمله عوامل ایجاد انگیزه ماندگاری روستاییان در روستاها است و بنیاد مسکن در این زمینه تلاش‌های فراوانی انجام می‌دهد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان زرین‌دشت در ادامه با ارائه آماری از عملکرد عمرانی در روستاهای این شهرستان تهیه و اجراى طرح ‌هادى، تملک و واگذارى زمین روستایى، نوسازى و مقاوم مسکن روستایى، سند دار کردن املاک روستایى و بازسازى مناطق حادثه دیده را از جمله اقدامات بنیاد مسکن در روستاها ذکر کرد. 
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامى زرین‌دشت با اشاره به زلزله خیز بودن و وجود بافت‌هاى فرسوده در روستاهاى زرین‌دشت که سابقاً وجود داشت، گفت: نوسازى و مقاوم سازى 90 درصد از واحدهاى مسکن روستایى در شهرستان انجام شده است.
برومند با اشاره به خدمات خوب بنیاد مسکن در سطح شهرستان بر رعایت اولویت‌ها در خدمت‌رسانى تأکید کرد و گفت: باید دستگاه‌هاى خدمت‌رسان معیارهاى دقیق و کارشناسى در راستاى ارائه خدمت داشته باشند.
مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامى زرین‌‌دشت در ادامه اعلام کرد: هزارو پانصد تن قیر رایگان براى بهسازى معابر روستاهاى شهرستان در یک سال اخیر اختصاص یافته است. 
برومند افزود: با این مقدار قیر رایگان براى آسفالت معابر و بهسازى روستاها و با مشارکت دهیارى‌ها نزدیک به 230  هزار متر مربع از روستاهاى این شهرستان آسفالت خواهد شد.
وى گفت: انجام عملیات اجرایى فوق ضمن بالا بردن ارتقاى کیفیت زندگى و بهسازى محیط در روستاها، نسبت به مشارکت پذیرى روستاییان در اجراى پروژه‌هاى عمرانى و ماندگارى ساکنان آنها در محل تأثیر بسزایى خواهد داشت.
 برومند با بیان اینکه در یک سال گذشته 60 میلیارد ریال در روستاهاى زرین‌دشت هزینه شده، ادامه داد: بنیاد مسکن در اجراى طرح‌ هادى در روستاها، تکمیل طرح‌هاى عمرانى نیمه تمام و سنددارکردن منازل روستایى کارنامه خوبى دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی