[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

با استاندارد سرانه ورزشی فاصله زیادی داریم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش فرمانداری شهرستان شیراز، محمدرضا امیری فرماندار و رئیس شوراى آموزش و پرورش شیراز در جمع فرهنگیان ناحیه 3 شیراز گفت: با حمایت و تخصیص اعتبارات ویژه ادارات کل استان مى‌توان گام‌هاى مؤثری در ارتقای شاخصه‌هاى توسعه‌یافتگى شیراز بر اساس برنامه توسعه پنجم کشور و جبران عقب ماندگى‌هاى موجود در بسیارى از حوزه‌ها برداشت.
محمدرضا امیری در مراسم افتتاح سالن ورزشی و زمین چمن دو آموزشگاه آموزش و پرورش ناحیه 3، ضمن تبریک به مناسبت ایام دهه کرامت، با اشاره به جلسه شوراى برنامه‌ریزى استان و اعلام شاخص‌هاى توسعه‌یافتگى شهرستان‌ها، گفت: شیراز در بسیاری از شاخص‌های توسعه یافتگى، نسبت به میانگین استان عقب است و میانگین استان نیز در بعضی شاخص‌ها نصف میانگین کشوری است. وی خطاب به دکتر نجفى، مدیرکل آموزش و پرورش استان و نماینده مردم شریف شیراز در مجلس شوراى اسلامى افزود: سرانه ورزشی در شهرستان شیرار ۲۲ صدم مترمربع است، درحالی‌که متوسط استان ۴۵ صدم و متوسط کشوری ۷۷ صدم متر مربع است که در برنامه توسعه پنجم قرار بوده ما به عدد یک متر مربع برسیم که امروز فاصله زیادى را شاهد هستیم.
امیری با اشاره به آسیب‌هاى ناشى از مهاجرت و مشکلات حاشیه‌نشینى که مى‌تواند یکى از علل پایین بودن میانگین سرانه فضای آموزشی خصوصاً در نواحى ٣ و ٤ آموزش و پرورش شهرستان شیراز باشد، اظهار داشت: با خرد جمعى و برنامه مدون عملیاتى مى‌بایست در شیراز به استانداردهاى تعریف شده در برنامه توسعه پنجم کشور برسیم و فاصله‌هاى گفته شده را به حداقل برسانیم که نگاه ویژه مدیران استانى از جمله آموزش و پرورش و نمایندگان محترم مجلس در تخصیص اعتبارات مناسب به شهرستان شیراز با توجه به آمار رشد مهاجرت به این شهرستان کمک شایانى خواهد کرد.
رئیس شوراى آموزش و پرورش شهرستان شیراز با بیان اینکه اغلب بودجه‌هاى دستگاه‌ها از اعتبارات ملى است، خاطرنشان کرد: بنابر آمار موجود، رقمى حدود ١٥ درصد از اعتبارات به استان و شهرستان مى‌رسد و مابقى در سطح وزارتخانه توزیع و هزینه مى‌گردد. نماینده عالی دولت در شهرستان شیراز افزود: ٢٧ صدم درصد از ٩ درصد مالیات ارزش افزوده در اختیار ادارات کل ورزش و جوانان به همراه آموزش و پرورش قرار دارد که با نظر سازمان برنامه و بودجه و استاندارى توزیع مى‌شود. انتظار می‌رود با توجه به مطالب ذکر شده و موانع موجود در توسعه‌یافتگى شهرستان شیراز، سهم مناسب و ویژه‌اى به این کلان‌شهر با توجه به رشد حاشیه‌نشینى ناشى از مهاجرت‌ها به مرکز استان تخصیص یابد.
وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، مطالب بیشتر در حضور مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان به همراه رؤساى نواحى چهارگانه آموزش و پرورش شیراز مطرح و در صورت توافق، این آمادگى وجود دارد که پروژه‌هاى نیمه‌تمام از این محل تأمین و پروژه‌هاى جدید آموزشى جدید از محل اعتبارات شوراى برنامه‌ریزى شهرستان دیده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی