[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

بازگشت قهرمانان طلایی کشتی کارگران جهان به شیراز، روزنامه شیراز نوین

دو قهرمان طلایی مسابقات جهانی کشتی کارگران جهان در میان استقبال ورزش دوستان به شیراز بازگشتند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، در این پیکارها در وزن ۷۷ کیلوگرم، محمد جعفر توسلی کشتی‌گیر فارسی به مصاف حریف اسپانیایی رفت و با کمرگیری به پیروزی ۹ بر صفر رسید. در ادامه رقبای اتریشی و فنلاندی را از پیش رو برداشت و در فینال با پیروزی مقابل رقیبی از استونی صاحب مدال طلا شد.
در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز حسین شکری دیگر کشتی گیر فارسی در فینال برابر پایور از استونی در حالی که مبارزه پایاپای پیش می‌رفت با کمرگیری حریف را به پل زد و با ضربه فنی، برنده شد تا مدال طلای دیگری نصیب ایران شود.
امین حسین زاده در رشته کشتی ساحلی، احمد فرود در رشته دو و میدانی و بهزاد زارع، رحیم زارع و محمدرضا زارع در رشته پتانک دیگر فارسیان تیم‌های ملی در این رقابت‌ها بودند.
امین حسین زاده کشتی گیر ساحلی شیرازی کشورمان در وزن ٩٠ کیلوگرم پس از غلبه بر رقبایی از اسپانیا، مکزیک، گرجستان و فنلاند راهی دیدار نهایی شد.
در دیدار نهایی حسین زاده نتیجه را با یک امتیاز اختلاف به کشتی گیر اتریشی، روس‌تبار واگذار کرد و به مدال نقره جهان رسید.
در ششمین دوره رقابت‌های ورزشی کارگران جهان بیش از ۳ هزار ورزشکار از ۴۲ کشور جهان در شهر قدیمی‌ و تاریخی تورتوسای اسپانیا در رشته‌های مختلف با هم رقابت کردند.
کاروان ورزشی کارگران کشور اعزامی ‌به ششمین دوره مسابقات جهانی کارگران که از 11 تیرماه در شهر تورتوسای اسپانیا آغاز گردیده بود، موفق به کسب 61 مدال طلا، 48 مدال نقره و 29 مدال برنز از این آوردگاه بین المللی شدند. تیم ایران با 140 ورزشکار، مربی و سرپرست عازم این دوره از مسابقات شد. این در حالی است که در دوره قبلی این بازی‌ها ایران تنها موفق به کسب ۲۵ مدال طلا شده بود و در این دوره بهترین نتیجه تاریخ ورزش کارگران ایران در بازی‌های جهانی رقم خورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی