[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

بخش خصوصی در چارچوب کار کند، ما هم حمایتش می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: پیمان ابوالحسنی می‌گوید: خانواده‌ها وقتی می‌خواهند فرزندانشان را برای فراگیری رشته تنیس روی میز به کلاس یا باشگاهی بفرستند، توجه زیاد و دقیقی به شخصی داشته باشند که قرار است مربی فرزندشان باشد. ببینند آیا می‌خواهند اخلاق و رفتار فرزندشان شبیه چنین شخصی باشد یا نه؟
رئیس هیئت تنیس روی میز استان فارس مسئله را بیش از این باز نمی‌کند؛ اما از تأکیدهای ویژه او روی این مسئله احتمالاً ناشی از نگرانی‌هایی او از مسائلی است که تاکنون مشاهده کرده است. او همچنین تأکید می‌کند که باید چنین رشته‌ای را خیلی زود شروع کرد تا بتوان آن را به صورت حرفه‌ای ادامه داد: یادگیری کامل این رشته، پنج تا هفت سال زمان می‌برد و باید آن را خیلی زود و در خردسالی شروع کرد تا فرصت بیشتری برای پیشرفت داشت.
وی ادامه می‌دهد: از مزایای تنیس روی میز نسبت به خیلی از رشته‌های دیگر، این است که حتی امکان انجامش در پارک و خیابان وجود دارد. در سالن‌های مختلف و مدارس انجام می‌شود و با عُرف جامعه ما هم در تضاد نیست و بر خلاف برخی از ورزش‌ها، تنیس روی میز بانوان از شبکه‌های مختلف سیما به صورت مستقیم پخش شده و می‌شود. تنیس روی میز در طول سال‌های اخیر گسترشی پیدا کرد و باعث شد بخش خصوصی هم حس کند می‌تواند به این رشته ورود کرده و درآمدزایی کند. بنابراین آنها هم ورود کردند، اما در یک سال گذشته مسئله‌ای داشتیم و از طرف مسئولانی که این قضیه به آن‌ها مربوط بود، حمایت خوبی نشدیم. اگر باشگاه‌ها می‌خواهند به این رشته ورود کنند، باید در چارچوب ضوابط کار کنند. متأسفانه ما این مسئله را داشتیم که باشگاه‌هایی بدون مجوز کار می‌کردند و اگر ما با آنها برخورد می‌کردیم، به سختگیری متهم می‌شدیم. البته اخیراً اوضاع خیلی بهتر شده. شکی نیست که بخش خصوصی باید به دنبال درآمد باشد و ما هم باید کمک کنیم درآمدزاتر از چیزی که مدنظرشان است بشوند، اما باید در چارچوبی کار کنند که اصول کار که سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان بر آن اساس بنا نهاده شده و مأموریت هیئت‌ها زیر سوال نرود. بعضی‌ها هستند که طی 10 ماه گذشته سوءاستفاده کرده‌اند و بدون مجوز یا کاری خارج از چارچوب کاری خود انجام داده‌اند و امیدواریم جلوی این کارها گرفته شود.
ابوالحسنی در ادامه به موفقیت‌های اخیر این هیئت و همچنین ورزشکاران فارسی این رشته در سطح کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: خوشبختانه ما در 2-3 سال گذشته تمرکز خوبی روی استعدادیابی داشته‌ایم و هم در بخش بانوان و هم در آقایان، مقام اول استعدادیابی را در کشور کسب کرده‌ایم. در بحث آموزش هم هیئت برتر کشور شدیم. همچنین در رده‌های سنی پایه مثل هوپس جایگاه خوبی به دست آوردیم. ما امسال از 4 تیمی ‌که در اردیبهشت ماه به رقابت‌های کشوری اعزام کردیم، هر 4 تیم روی سکو رفتند. یک مدال طلا و سه مدال برنز کسب کردیم و از این لحاظ در بین تمام استان‌ها نمونه بودیم. من نقطه قوت و علت اصلی این موفقیت را در این می‌بینم که ما از پتانسیل‌های تمام استان استفاده کردیم و تمرکزمان روی یک شهر به خصوص نبود.
پیمان ابوالحسنی، رئیس هیئت تنیس روی میز استان فارس در پایان گفت: هم‌اکنون یک طرح ویژه در خانه تنیس روی میز شیراز در حال انجام است. سیزده مربی به صورت هم‌زمان دارند کار می‌کنند و این طرح الگوبرداری از طرحی است که در کشور موفقی مثل چین انجام شده و امیدواریم خانواده‌ها بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی