[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

طیبی:انتقادات از ناظم‌الشریعه از روی سوءنیت است، روزنامه شیراز نوین

بی شک حسین طیبی موفق‌ترین بازیکن حال حاضر فوتسال کشورمان است که توانسته با درخشش در اروپا نام ایران را بر سر زبان‌ها بیندازد و همراه با غیرت قزاقستان به افتخارات بزرگی در سطح قاره سبز دست یابد. درخشش این بازیکن در نیمه نهایی جام باشگاه‌های اروپا چند وقت پیش با دست شکسته و حذف بارسلونا با گل‌زنی وی سبب شد به فینال این مسابقات راه یابد و پس از علی دایی، دومین بازیکنی باشد که یک فینال اروپایی را تجربه می‌کند. تمدید قرارداد با بهترین تیم اروپا در سال گذشته بهانه ای شد تا حسین طیبی میهمان قدس باشد و با او گپ و گفتی در موارد مختلف انجام دهیم که در ادامه می‌خوانید.
خوشحالم با بهترین تیم اروپا تمدید کردم
ستاره مشهدی تیم ملی فوتسال کشورمان در مورد تمدید قراردادش با غیرت اظهار داشت: دو سال موفق را با غیرت سپری کردم و توانستم به همراه این تیم عناوین مختلفی را کسب کنم. امسال نیز با وجود پیشنهاد از چند تیم ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، روسی و تیم‌های مختلف آسیایی با توجه به اینکه در این تیم جا افتاده ام و از لحاظ مالی و فنی نیز شرایطش خوب است، تصمیم گرفتم قراردادم را تمدید کنم و یک سال دیگر در غیرت بمانم و خوشحالم که تنها ایرانی‌ای هستم که در بهترین تیم اروپا بازی می‌کند. گفت و گوی او با پایگاه خبری فوتسال ایران را بخوانید.
پول انتخاب اولم نیست
پنجمین فوتسالیست برتر جهان در سال ۲۰۱۸ در پاسخ به این پرسش که آیا به خاطر شرایط مالی خوب در غیرت ماندید، تصریح کرد: پول انتخاب نخست من در فوتسال نیست؛ چرا که تیم‌های آسیایی هستند که پیشنهادهای مالی خیلی بهتری نسبت به غیرت به من می‌دهند، ولی من به دنبال پیشرفت هستم و دوست دارم تا جایی که ممکن است در این رشته پیشرفت کنم. زمانی آرزو داشتم در بارسلونا بازی کنم، ولی حالا می‌بینم در تیمی ‌بازی می‌کنم که به راحتی بارسلونا را شکست می‌دهد. غیرت تیمی‌ است که از لحاظ امکانات، شرایط فنی و موقعیت هیچ چیزی از دیگر تیم‌های سرشناس جهان کم ندارد. 
قرار گرفتن کنار نام دایی افخار بزرگی است 
بازیکن مشهدی تیم ملی فوتسال کشورمان با حضور در فینال چمپیونزلیگ تبدیل به دومین بازیکنی شد که پس از علی دایی جام باشگاه‌های اروپا را تجربه می‌کند، در این رابطه گفت: باعث افتخار است که نام بنده در کنار نام علی دایی قرار گرفته است؛ شخصیتی که در سختکوشی چه در زمان بازیکنی و چه حالا که سرمربی‌اند، زبانزد همه هستند. امیدوارم بنده هم با الگو گرفتن از ایشان بتوانم به آرزوهایم در فوتسال برسم و ان‌شاءالله سال دیگر عنوان قهرمانی اروپا را کسب کنم.
باید از شاندیزی حمایت شود
آقای گل جام ملت‌های آسیا در ادامه با اشاره به عدم موفقیت تیم ملی امید فوتسال کشورمان در رقابت‌های آسیایی با حمایت از حمید شاندیزی، سرمربی مشهدی این تیم اظهار داشت: این گونه اتفاقات در ورزش زیاد می‌افتد؛ ولی پیش از هر اقدامی ‌باید دلایل ناکامی تیم را دقیقاً بررسی شود و با حمایت از کادر فنی، شرایط را برای جبران فراهم کنیم. باید ببینیم آیا امکانات، اردوها و بازی‌های تدارکاتی خوب برای تیم امید فراهم بوده یا نه؟ اکنون کشورهای دیگر آسیا در حال سرمایه‌گذاری روی این رشته ورزشی هستند و شرایط دیگر طوری نیست که از قبل ما خود را برنده بدانیم. ایران در تمام رشته‌های ورزشی در رده پایه استعدادهای زیادی دارد و تنها شناسایی این استعداد‌ها کافی نیست و باید بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم و خوب پرورششان دهیم تا چند سال دیگر بتوانند برای کشور مفید باشند. به نظر بنده حمید آقای شاندیزی در رده پایه مربی صاحب سبکی است و با کمی‌ حمایت می‌تواند تیم ملی امید را به جایگاه حقیقی‌اش برساند. تغییر مربی چاره درد نیست.
انتقاد از ناظم الشریعه جای سؤال دارد
حسین طیبی که حالا حدود ۱۰ سال است لباس تیم ملی را بر تن می‌کند و دیگر به بازیکن باتجربه‌ای تبدیل شده است، درباره شرایط تیم ملی فوتسال کشورمان با توجه به در پیش رو بودن رقابت‌های جام ملت‌های آسیا تصریح کرد: چند ماه دیگر رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را داریم که البته این رقابت‌ها انتخابی جام جهانی ۲۰۲۰ هم هست و چهار تیم برتر راهی جام جهانی خواهند داشت. تیم ملی تحت نظر آقای ناظم‌الشریعه اردوهای خود را پشت سر می‌گذارد و آماده حضور در این رقابت‌ها می‌شود. سرمربی تیم ملی در چند سال گذشته روند خوبی را در پیش گرفته و با دعوت از بازیکنان جوان به تیم ملی، به نوعی در حال جوان‌سازی و پوست‌اندازی تیم ملی است. با این وجود انتقادهای نادرستی از ایشان می‌شود که معلوم است از روی سوءنیت است. کارنامه آقای ناظم‌الشریعه در مدتی که سکان هدایت تیم ملی را برعهده دارند برای همه مشخص است و این انتقاد‌ها جای سؤال دارد. امیدوارم همه دست در دست هم دهند و با حمایت از تیم ملی راه آن را برای قهرمانی آسیا و افتخارآفرینی در جام جهانی هموار سازند. تیم ملی نیاز به بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های بزرگ دارد تا بتواند کاملاً آماده راهی تورنمنت جام ملت‌هایی شود که سایر تیم‌های آسیایی با قدرت پا در این رقابت‌ها می‌گذارند. همین حالا تیمی ‌مثل کویت و ویتنام با توجه به اینکه مربیان برزیلی و اسپانیایی دارند، بازیکنان ملی‌پوششان را با بازیکنان برزیل و اسپانیا تمرین می‌دهند و این نشان می‌دهد که همه تیم‌ها با برنامه پا به جام ملت‌ها می‌گذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی