[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

نخستین جشنواره بازی‌های ترافیکی در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری شیراز از برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های ترافیکی در این کلانشهر خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجتبی زوربخش چهارشنبه 19 تیر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این جشنواره در 27 تیرماه 98 در باغ جنت برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشنواره بازی‌های ترافیکی در ادامه آموزش‌های مستمر و بر اساس تقویم آموزشی معاونت حمل و نقل و ترافیک  با محوریت اصلاح و ارتقای فرهنگ ترافیک ویژه کودکان برگزار می‌شود.
  وی افزود: بازی‌های متنوع و نمایش‌های ترافیکی ویژه گروه سنی 5 تا 8 سال با هدف آموزش در قالب بازی از اهداف این جشنواره است که تلاش شده مفاهیم مهم و تأثیرگذار به کودکان به شکل جذاب به گروه مخاطب آموزش داده شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه بازی‌های طراحی شده در 8 آیتم پیش‌بینی و اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: آشنایی با تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، مفاهیم میدان، خیابان و...، اصول عبور از خط کشی عابر پیاده، سوار و پیاده صحیح و ایمن از اتوبوس، تاکسی و مترو و... از موارد مهمی ‌است که در قالب بازی‌های شاد و جذاب به کودکان آموزش داده می‌شود.
زوربخش همچنین از افزایش برنامه‌های پیاده روی و دوچرخه سواری عمومی‌ در سال 98 در راستای تحقق شهر انسان محور با هدف ترویج فرهنگ پیاده روی و دوچرخه سواری در سال 98 خبر داد و افزود: در روز جمعه هفته جاری (21 تیرماه) هم‌زمان با روز و عفاف و حجاب اولین برنامه پیاده روی خانوادگی بر اساس برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک سال 98 برگزار می‌شود.
وی هدف از اجرای این برنامه را تشویق شهروندان به پیاده‌روی و تقویت سلامت عمومی ‌جامعه بیان و تصریح کرد: در این برنامه که از ساعت 7 صبح روز 21 تیرماه در باغ جنت برگزار می‌شود به شرکت کنندگان به قید قرعه جوایز نفیس اهدا خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی