[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

اجرای موفق برنامه ملی کنترل فشار خون در فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انتشار پیامی، از مشارکت مردم استان فارس، همکاری سازمان‌ها و نهادها، صدا و سیما، اصحاب رسانه و دست اندرکاران اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون، به پاس اجرای موفق این برنامه ملی تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر علی بهادر در این پیام، با اشاره به اجرای این بسیج ملی به مدت ۴۵ روز در استان فارس، همگام با سراسر کشور، آگاهی بخشی عمومی ‌در خصوص پیامدهای بیماری فشارخون بالا، در کنار شناسایی و مراقبت از بیماران مبتلا را مهم ترین اهداف این بسیج ملی خوانده که در طول روزهای برگزاری، محقق شده است و در سال‌های آینده نیز چشم انداز روشن تری برای سلامت کشور رقم خواهد زد.
در متن این پیام آمده است: بسیج ملی کنترل فشارخون، به عنوان یکی از اولویت‌های جدی مجموعه بهداشت و درمان کشور در سال جاری، به مدت ۴۵ روز در سراسر استان فارس، همگام با دیگر نقاط کشور، به عنوان تصویری گویا از جدیت و اهتمام مجموعه بهداشت و درمان در مسیر سلامت مردم، با موفقیت به مرحله اجرا درآمد و به عنوان برگ زرین دیگری در عرصه خدمت رسانی، به یادگار ماند.
این اقدام ملی، گامی‌ پرتوان در مسیر توسعه سلامت و هم راستا با چشم‌انداز روشن سلامت فردای ایران بود که بی شک دستاوردها و برکات آن، تا سال‌ها به نیکی به ثمر خواهد نشست و علاوه بر شناسایی بیماران بسیاری که از ابتلای خود به فشارخون بالا آگاهی نداشتند، حرکتی تحول گونه در کشور آغاز شد و دانش عمومی‌ در خصوص این بیماری، به نحو قابل توجهی توسعه یافت که این خود هدف غایی این حرکت ملی بود.
اما این دستاورد عظیم به ثمر نمی‌رسید جز با مشارکت همدلانه جمع کثیری از نهادها، سازمان‌های دولتی و غیردولتی که ضمن هم‌فکری با دست اندرکاران این طرح در مسیر موفقیت حداکثری؛ امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی خود را با این بسیج ملی همراه ساختند و جا دارد از همکاری آنان صمیمانه قدردانی نمایم.
صدا و سیمای مرکز فارس و اصحاب رسانه نیز در این مسیر، با حرکت آگاهانه و مشارکت فعالانه، به ویژه در مرحله اطلاع‌رسانی این بسیج ملی، انگیزه ای مضاعف به همکاران بنده در سراسر استان بخشیدند و بار دیگر، نقش کارآمد خود را در روشنگری عمومی ‌به تصویر کشیده و جایگاه رسانه‌های امروز را در عرصه مشارکت‌های اجتماعی، به نحو مؤثری استحکام بخشیدند.
جا دارد از مردم فارس نیز که با مشارکت بیش از دو میلیون نفری با این بسیج ملی همراه شدند، مراتب قدردانی خود را به جا آورم و تأکید می‌نمایم مجموعه بهداشت و درمان فارس، همواره همراه سلامت شما عزیزان است.
از ابتدای سال جاری، با قوت گرفتن ایده اجرای این بسیج ملی و ابلاغ آن از سوی وزارت بهداشت، یکایک اعضای خانواده علوم پزشکی شیراز، از سطوح کلان تا خرد، نسبت به مشارکت در اجرای جدی این بسیج ملی اعلام آمادگی کرده و زیرساخت‌های لازم، به گونه‌ای پرتوان فراهم شد تا در طول ۴۵ روز برگزاری این بسیج ملی، هیچ خللی در مسیر خدمت رسانی ایجاد نشود و تمامی ‌همکارانم، به نحوی بسیجی وار و با انگیزه‌هایی دلسوزانه و فراتر از وظیفه، در این بسیج ملی مشارکت داشتند که بدین‌وسیله از همت عالی و خدمات بی‌شائبه ما عزیزان، مراتب قدردانی خود را اعلام می‌کنم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی