[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

برنامه آشنایی با دانشگاه شیراز ۲۳ تا ۲۵ تیرماه برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز اعلام کرد که 23 تا 25 تیرماه برنامه معرفی و آشنایی با دانشگاه شیراز در دانشکده مهندسی شماره 2 این دانشگاه برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی رضایی چهارشنبه ١٩ تیر در یک کنفرانس خبری بیان کرد: هرساله دانشگاه‌ها هم‌زمان با انتخاب رشته آزمون سراسری اقدام به برنامه معرفی و آشنایی با دانشگاه می‌کنند که این برنامه در دانشگاه شیراز نیز طی روزهای 23 تا 25 تیرماه از ساعت 10 صبح تا 13 بعدازظهر و 17 بعدازظهر تا 8 شب برگزار خواهد شد.
وی در اختیار قرار دادن اطلاعات لازم، موثق و مناسب به کسانی که می ‎‌خواهند انتخاب مهم داشته باشند، معرفی بخشی از پتانسیل‌ها و مراجع علمی کشور به دانش‌آموزان  و معرفی دانشگاه شیراز به عنوان بزرگترین دانشگاه در سطح جنوب کشور را هم از اهداف ویژه برنامه معرفی دانشگاه عنوان کرد. مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز ادامه داد: بدیهی است که اگر انتخاب رشته توسط دانشجویان به درستی انجام نشود، پیامدهایی برای خانواده و جامعه در پی خواهد داشت. رضایی با تصریح بر اینکه با توزیع نامتوزان در برخی رشته‌ها مواجه هستیم، گفت: در راستای معرفی دانشگاه به دنبال متقاعد کردن دانشجویان نسبت به انتخاب براساس علاقه و توانمندی هستیم. وی مخاطب نخست معرفی دانشگاه را دانش‌آموزان سال آخری دانست که در آزمون سراسری شرکت کرده‌‎‌اند، دانش‌آموزانی که می‌خواهند در دبیرستان رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند، مخاطب دوم معرفی دانشگاه و اولیا و مربیان را مخاطب سوم این موضوع معرفی کرد.
مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز با تأکید بر اینکه کار ما انتخاب رشته نیست بلکه معرفی و آگهی بخشی است، عنوان کرد: البته کارشناس دانشگاه حدود رتبه‌ها را در رشته‌های مختلف دانشگاه شیراز به متقاضیان اعلام می‌کند. رضایی یادآور شد: گفت‌وگو با اساتید برجسته در این برنامه پیش‌بینی شده است.
وی به برنامه‌های قابل ارائه دانشگاه شیراز در این برنامه هم اشاره و خاطرنشان کرد: این دانشگاه در حال حاضر حدود ١٨ هزار و ٧١ دانشجو دارد که  ٩هزار و ١٤٩ نفر از آنها در مقطع کارشناسی، ٥ هزار و ٩٧٥ نفر در مقطع ارشد و دو هزار و 947 نفر در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.
مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: در سال ٩٧ هفت هزار و ٦٥ نفر دانشجو در سه مقطع تحصیلی وارد دانشگاه شیراز شده‌اند. 
رضایی با اشاره به وجود 120 رشته کارشناسی، ٣٢١ رشته کارشناسی ارشد و ٢٢٠ رشته دکترای تخصصی در دانشگاه شیراز، گفت: این دانشگاه با بیش از ٧٠ سال سابقه، از حیث آموزش و پژوهش در شمار دانشگاه‌های بزرگ محسوب می‌شود. وی همچنین با بیان اینکه دانشگاه شیراز پیشرو در نظام آموزشی و راه‌اندازی دوره دکترای تخصصی در اغلب رشته‌ها و دارای بیشترین چهره‌های ماندگار علمی کشور است، افزود: حدود سه سال است که در برج نوآوری دانشگاه، مراکز مختلفی که با صنعت ارتباط دارند، نمایندگی خود را مستقر کرده‌اند.
مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز در بخشی از سخنانش کمک هزینه خرید یک دستگاه لب تاپ برای رتبه‌های زیر ٢٠٠ علوم تجربی و ریاضی و فنی، رتبه زیر ١٠٠ علوم انسانی، رتبه کمتر از ٥٠ زبان و  ١٠ هنر، برگزاری، آیین تقدیر، اعطای بورس تحصیلی، امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترا بدون آزمون، پاسخگویی به نیازهای علمی، حمایت از ایده‌های برتر و خلاق، استفاده از آزمایشگاه‌های مدرن، بهره‌مندی از شیوه‌های مدرن تدریس و استفاده از امکانات رفاهی را از مهم‌ترین مزایایی اعلام کرد که حائزین رتبه‌های برتر کنکور سراسری ٩٨ در صورت انتخاب دانشگاه شیراز از آن بهره‌مند شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی