[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

چانه‌زنی بر سر چانه نان، روزنامه شیراز نوین

مبشری: پدیده مذموم کم‌فروشی نان از مصادیق تضییع حق‌‎‌الناس است 
چانه‌زنی بر سر چانه نان
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس خبر داد: برخورد قاطع با کم‌فروشی نان در شیراز

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از برخورد قاطع تعزیرات حکومتی با کم فروشی نان در شیراز و سایر نقاط استان فارس خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی مبشری چهارشنبه 19 تیر در جمع خبرنگاران بیان کرد: گشت‌های نظارتی تعزیرات حکومتی همه واحدهای نانوایی سطح استان را مورد رصد قرار داده و در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی و صنفی با متخلفان برخورد تعزیراتی می‌کنند.
وی با بیان اینکه عمده تخلفات نانوایی‌ها کم‌فروشی است، افزود: برخی نانوایی‌ها برای جبران هزینه‌های خود به سمت کوچک کردن وزن چانه نان و کم فروشی روی آوره که این مسئله باعث ضایع شدن حق مصرف کننده و ظلم به شهروندان شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس بیشترین میزان تخلف کم فروشی را در نان سنگک عنوان کرد و ادامه داد: طی ماه گذشته 24 پرونده تخلف کم فروشی برای نانوایی‌های متخلف تشکیل شده که متخلفان با حکم شعب تعزیرات حکومتی استان به پرداخت جریمه نقدی به میزان 230 میلیون ریال محکوم شده‌اند.
مبشری با اشاره به اینکه پدیده مذموم کم فروشی از مصادیق تضییع حق ‎ الناس بوده و کم فروشان مورد نکوهش قرآن کریم هستند، گفت: قانونگذار برای کم فرشان، مجازات جزای نقدی و در صورت تکرار نصب پارچه تخلف و تعطیلی واحد صنفی را در نظر گرفته و البته به متخلفان هشدارهای لازم داده شده که در صورت تکرار تخلف برخورد قاطع تعزیراتی خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی