[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

بخش زنان و زایمان بیمارستان لارستان به صورت مستقل احداث می‌شود‌، روزنامه شیراز نوین

معاون دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به پروژه‌های در دست احداث در این شهرستان گفت: مهم‌ترین و بزرگترین این پروژه‌ها ساخت بخش زنان و زایمان در قالب یک ساختمان مستقل از بیمارستان است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از لارستان، بهزاد رضایی در نشست خبری با برشمردن طرح‌های عمرانی در دست ساخت در مرکز آموزشی درمانی بیمارستان امام رضا(ع) این شهرستان اظهار داشت: مهم‌ترین و بزرگترین این پروژه‌ها ساخت بخش زنان و زایمان در قالب یک ساختمان مستقل از بیمارستان است که در 2 طبقه در حال احداث بوده و این مکان با بهره‌گیری از یک تونل هوایی به ساختمان اصلی بیمارستان در قسمت زایشگاه متصل می‌شود.
وی با بیان اینکه بخش زنان و زایمان بیمارستان لارستان با 973 مترمربع و با گنجایش 37 تخت در حال احداث است و تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به موازات آن درخواست تجهیزات نیز داده شده است، افزود: توسعه اتاق عمل و احداث ساختمان آنژیوگرافی از دیگر پروژه‌هاست که در حال حاضر 8 تخت در اتاق عمل وجود دارد و  با احداث پروژه آنژیوگرافی که تاکنون در بیمارستان وجود نداشته، تعداد 5 تخت جدید را به اتاق عمل بیمارستان اضافه می‌کنیم. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان با اشاره به اینکه این پروژه خارج از ساختمان اصلی و به صورت الحاقی به بیمارستان در زمینی به متراژ 2 هزارو 96 مترمربع و با پیشرفت فیزیکی 10درصد توسط نیک‌اندیشان درحال ساخت است، خاطرنشان کرد: در فاز اول این پروژه مبلغ 3 میلیارد تومان صرف ساخت فضای فیزیکی می‌شود. وی با اشاره به ساخت بخش ICU داخلی شماره 2 در بیمارستان امام رضا(ع) لار، ادامه داد: در حال حاضر ICU بیمارستان امام رضا(ع) لار با ظرفیت 10 تخت درحال خدمت‌رسانی است که با احداث ICU  جدید تعداد 10 تخت اضافه می‌شود.
رضایی با تأکید بر اینکه مواردی از قبیل ICU ،‌NICU، ظرفیت و تجهیزات آن برای یک بیمارستان مادر حائز اهمیت است، گفت: بیمارستانی که قرار است یک مرکز اصلی در جنوب فارس و تا حدودی جنوب کشور باشد، باید مواردی از جمله ICU با ظرفیت مناسب را در خود جای دهد که با احداث این پروژه 10 تخت شامل 9 تخت ICU و یک تخت ایزوله فشار منفی به ظرفیت بیمارستان لار اضافه می‌شود. وی با اشاره به نقش بسزای خیرین در انجام پروژه‌ها تصریح کرد: این پروژه در متراژ 470 متر مربع و با اعتبار یک میلیارد تومان در حال احداث است و تاکنون 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نزدیکترین پروژه به افتتاح در بیمارستان است.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه تجهیزات ICU 2 در آینده نزدیک با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد تومان با حمایت و همراهی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ‌از وزارتخانه ارزی درخواست شده که بخشی از آن را هیئت امنای ارزی و بخشی را دانشکده علوم پزشکی تأمین می‌شود، عنوان کرد: بیمارستان امام رضا(ع) لار با حجم کنونی دیگر نمی‌تواند با استفاده ازکپسول تأمین اکسیژن کند و نیاز به دستگاه اکسیژن ساز دارد و به همین دلیل فضایی برای این دستگاه با هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیون تومان آورده خیر در زیربنایی به مساحت 150 متر با  30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.
رضایی با بیان اینکه یک دستگاه CT SCAN  128 اسلایس در ساختمان درمانگاه‌ هاشمی‌زاده نصب می‌شود، گفت: این دستگاه با پیگیری‌های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ‌و ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان تهیه شده و آماده انتقال به درمانگاه و بهره‌برداری است.
وی افزود: علاوه بر آن با مدیریت مناسبی که از دانشکده علوم پزشکی لارستان انجام شده در کنار این دستگاه 128 اسلایس که برای امور تخصصی و فوق تخصصی قلب مانند سی تی آنژو پیش‌بینی شده، یک دستگاه CT SCAN 16 اسلایس هم خریداری شده که قرار است در کنار ساختمان جدید اورژانس مستقر شود.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان با بیان اینکه این دستگاه به کمک سی تی اسکن 2 اسلایسی موجود در بیمارستان می‌آید، تصریح کرد: در واقع وضع موجود ما یک دستگاه 2 اسلایس است که با انجام این پروژه‌ها، به زودی بیمارستان امام رضا(ع) لار به یک دستگاه دو اسلایس، یک دستگاه 16 اسلایس و یک دستگاه سی تی اسکن 128 اسلایس مجهز می‌شود که این  یک جهش بسیار خوبی را رقم زده و در آینده نزدیک مجموعه این چند اتفاق جهش بزرگی به وضع بیمارستان می‌دهد.
رضایی از ساخت فضای فیزیکی برای دستگاه 16 اسلایس به متراژ 65 مترمربع زیربنا با پیشرفت 10 درصد خبر داد و افزود: رقم پیش‌بینی شده از سمت خیر 300 میلیون تومان بوده که البته دستگاه قیمت بالاتری دارد و امیدواریم با کمک دانشکده این مورد هم به سرانجام برسد.
وی همچنین از بازسازی و توسعه فضای فیزیکی اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) شهر لار خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر 16 تخت در اورژانس داریم که 18 تخت در بحث الحاقیه اورژانس به آن اضافه می‌شود و بدین ترتیب افزایش ظرفیت اورژانس را در پی دارد.
معاون درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان ادامه داد: این پروژه دارای متراژی به مساحت 740 متر مربع بوده و 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر آشپزخانه مرکزی نداریم که این موضوع نقطه ضعف بزرگی برای بیمارستان بود، گفت: کار پروژه آشپزخانه مرکزی بیمارستان لار 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با زیربنای 750 متر مربع با هزینه 150 میلیون تومان در دست ساخت است.
وی به ساخت بخش PNICU  با ظرفیت 8 تخت در فضایی به متراژ 727 مترمربع با 30 درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و یادآور شد: بخش‌هایی از قبیل NICU در بیمارستان‌های برخی از شهرستان‌های استان وجود دارد، اما PNICU یا همان ICU کودکان در حال حاضر تنها در بیمارستان نمازی شیراز وجود دارد که از این لحاظ احداث آن در لار از اهمیت بالایی برخوردار است.
معاون درمان دانشکده در خصوص پروژه NICU 2 نیز گفت: این طرح با زیربنای 175 مترمربع و با هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیون تومان در حال احداث است که با بهره‌برداری از آن 5 تخت به 10 تخت موجود مجموعه اضافه می‌شود تا در مجموع  15 تخت در این بخش آماده خدمت باشد.
وی با بیان اینکه غیر از مناطق تحت پوشش خودمان از لامرد، بستک و شهرهای خارج از مناطق تحت پوشش دانشکده مراجعه‌کننده داریم تصریح کرد: با این کار یک ظرفیت خوب برای بخش زنان ایجاد می‌شود، چراکه وقتی بخش زنان قوی و اتاق عمل قوی و ان ای سی یو قوی داشته باشیم ظرفیت پذیرش ما افزایش یافته و ما یک مرکز در منطقه برای زنان و مادران پرخطر می‌شویم.
رضایی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه پزشکان ما بومی ‌نیستند نیاز به پانسیون مجهز و مناسب در مجموعه بیمارستان داشته‌ایم تا بتوانیم حتی زمانی که پزشکان کشیک نیستند هم دسترسی به آنان وجود داشته باشد، بیان کرد: به همین جهت یک مجموعه 18 واحدی پیش بینی شده و در محوطه بیمارستان درحال ساخت است که 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتبار خیر در این پروژه حدود 2 و نیم میلیارد تومان است و مشابه سایر پروژه‌ها ساخت بر عهده خیر و تجهیز آن بر عهده بیمارستان است. وی از اجرای طرح پانسیون اورژانس هوایی خبر داد و اضافه کرد: هزینه آن بالغ بر 70 میلیون تومان است که از سوی یکی از خیرین تأمین اعتبار شده و جانمایی آن صورت گرفته است و براساس تفاهم نامه امضا شده، این پانسیون یک واحدی در نزدیکی آشیانه هلی کوپتر احداث می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی