[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

بریتانیا باید خسارت نفتکش ایرانی را پرداخت کند، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید: باید در شکایت از بریتانیا خسارت مالی که به واسطه چندین روز پهلو زدن نفتکش گریس ۱ با یک میلیون بشکه نفت محموله به وجود آمده نیز طلب شود.
رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اهداف اقتصادی و سیاسی توقیف نفتکش گریس ۱ ایران توسط دولت بریتانیا، گفت: انگلیس با هدف خوش رقصی برای آمریکا اقدام به توقیف این نفتکش کرد تا برای خریدان نفت ایران مشکل ایجاد کرده و آن‌ها امنیت خرید نفتی خود را در خطر ببینند.
نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی ‌افزود: وابستگی کشورها به نفت ایران، جایگاه استراتژیک در منطقه، دسترسی به آب‌ها و تنگه هرمز موقعیت ایران را در فروش نفت تثبیت و محکم کرده است. وی با بیان اینکه امکان شکایت حقوقی و پیگیری توقیف کشتی گریس 1در مجامع بین‌المللی برای صاحبان این نفتکش وجود دارد، افزود: باید در شکایت از بریتانیا خسارت مالی که به واسطه چندین روز پهلو گرفتن این نفتکش با یک میلیون بشکه نفت محموله به وجود آمده نیز طلب شود.
زارع همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری حقوقی نفتکش توقیف ‌شده، مطرح کرد: دولت ایران فعلاً این اتفاق را پیگیری سیاسی می‌کند، اما صاحبان نفت و کشتی می‌توانند پیگیری حقوقی کنند که اقدام‌های خود را نیز انجام می‌دهند. این نماینده مجلس مطرح کرد: اگرچه برخی از کشورها که به ایران غذا و دارو می‌دهند از تحریم نفتی ایران مستثنی شده‌اند، اما با این وجود توقیف کشتی نفتی نیز نمی‌تواند بر فروش نفت ایران به دیگر کشورها تأثیر منفی گذارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌ همچنین معتقد است باید تلاش کرد خطوط کشتیرانی در سطح جهان امنیت کامل داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی