[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۵
  • دوره جدید

کاهش دعاوی با کدخدامنشی، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در رأس هیئت عالی قضایی استان با سفر به حوزه‌های قضایی جنوب استان، ضمن دیدار از حوزه‌های قضایی لارستان و گراش و دیدار با مردم و مسئولان، ساختمان دادگستری گراش را افتتاح کرد.
به گزارش روابط عمومی‌ دادگستری استان فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در بدو ورود به حوزه قضایی لارستان با حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدا گفت: امنیت امروز جامعه اسلامی ‌مرهمون ازخودگذشتگی شهدا و ایثار خانواده آنان است و باید همواره از دستاورد‌های شهدا صیانت کنیم.
وی در ادامه با حضور در آرامگاه آیت الله سید مجتبی موسوی لاری و آیت الله آیت الهی، ضمن ادای احترام به جایگاه این علمای بزرگ و قرائت فاتحه بیان داشت: این علمای بزرگ استوانه‌های وحدت و همدلی در منطقه جنوب استان بودند و باید روش و منش آنان ادامه یابد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه با حضور در دادگستری شهرستان لارستان در جمع قضات، کارکنان، مسئولان، اعضای شوراهای حل اختلاف و معتمدان محلی با اشاره به روحیه نیک‌اندیشی مردم منطقه، شهرت مردم با فرهنگ و مؤمن این دیار در کمک به هم‌نوعان را فراتر از مرزها دانست و بیان داشت: در منطقه‌ای با این خصوصیات ویژه انتظار می‌رود اختلافات نیز به جای طرح در دادگستری در شوراهای حل اختلاف حل و فصل شود و با ورود شایسته و به موقع معتمدین و بزرگان، زمینه گسترش سنت اسلامی ‌اصلاح ذات‌البین و در نتیجه کاهش پرونده‌ها در دادگستری محقق گردد. حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه با تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا(ع) گفت: دادگستری شهرستان لارستان یکی از موفق‌ترین حوزه‌های قضایی استان فارس در ارائه خدمات قضایی است و در بررسی‌ها کمترین شکایت مردمی‌ را از این حوزه قضایی داشته ایم. وی با بیان اینکه دادگستری لارستان ملجأ و پناهگاه مردم است، به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و همچنین ریاست قوه قضائیه بر تحول در دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: هر کدام از ما توفیق خدمت در دستگاه قضایی را داریم، باید به نحوی عمل نماییم که بخشی از تحول و پیشرفت در دستگاه قضایی را رقم بزنیم.
رئیس شورای قضایی استان فارس موضوع تکریم ارباب رجوع را یکی از اولویت‌ها و تأکیدات ریاست قوه قضائیه در دوران جدید خواند و تصریح کرد: مسئله رسیدگی‌ها و اجرای عدالت با مسئله تکریم ارباب رجوع و احترام به جایگاه انسانی مراجعان هیچ منافاتی ندارد، بنابراین می‌توان عدالت را در عین احترام به مراجعان ساری و جاری کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی بر کار مضاعف و اختصاص وقت بیشتر به خدمت به مردم در راستای کاهش اطاله دادرسی‌ها تأکید کرد و افزود: کار در مجموعه قضایی مقید به زمان اداری نیست و تا زمان به سرانجام رسیدن احقاق حق و تظلم‌خواهی حتی یک ارباب رجوع کار و خدمت، با جدیت ادامه دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در دادگستری شهرستان لارستان بر برخورد قاطع با مرتکبین جرائم مهم و خشن تأکید کرد و افزود: ارتقای امنیت همواره یکی از برنامه‌های اساسی و اولویت‌دار ما در دادگستری استان فارس است و این موضوع در هیچ دوره‌ای تحت‌الشعاع موضوعات دیگر قرار نخواهد گرفت؛ چراکه امنیت زیرساخت بسیاری از کارکردهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه است و برنامه‌های گوناگون باید در بستر امنیت و آرامش جامعه اجرا شوند.
رئیس کل دادگستری فارس در پایان موضوع مبارزه با قاچاق کالا را یکی دیگر از برنامه مجموعه قضایی استان، به ویژه در مناطق آسیب‌پذیر همانند منطقه جنوب استان خواند و افزود: دادگستری فارس در سالی که با تأکیدات رهبر معظم انقلاب رونق تولید نام‌گذاری شده و اولویت همه دستگاه‌ها حمایت از تولیدات داخلی است؛ علاوه بر حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و قانونی موضوع مبارزه قاطع و جدی با قاچاق کالا را در دستور کار قرار داده تا از این طریق نیز زمینه‌های حمایت از تولیدات داخلی فراهم گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی