[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۷
  • دوره جدید

جوانان حقوق مسلمانان جهان را فریاد بزنند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به عاقبت رضاخان و پسرش به عنوان متعرضان به ارز‌ش‌های اسلامی ‌و حجاب، تصریح کرد کسانی که امروز به ارزش‌هایی نظیر حجاب متعرض می‌شوند، بدانند قلدرتر از رضاخان و حامیان او نیستند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه 21 تیرماه شیراز ضمن تبریک میلاد مسعود و مبارک حضرت حضرت ثامن الحجج(ع) به موضوع بااهمیت عفاف و حجاب پرداخت. وی با یادآوری اینکه در سالگرد حمله دژخیمان رضاخانی به مسجد گوهرشاد و کشتن جمع زیادی از مؤمنان در آن مسجد به جرم پایبندی به حجاب قرار داریم، گفت: روزی این تمدن اروپایی در حمله به جهان اسلام، رضاخان را بر سر ما مسلط کرد تا حتی پوشش مردم ایران را عوض کند. امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه دژخیمان رضاخانی با گلوله به جان مردم ایران افتادند تا ارزش‌های آنان را بگیرند، گفت: آن روزها زنان بسیاری بچه‌هایشان را برای اینکه چادر از سرشان کشیدند، سقط کردند. نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه در همین شیراز و برخی شهرهای فارس هم شاهد چنین تعرض‌هایی بودیم، گفت: امروز روز قدرت و عظمت شما مسلمانان است، اما دشمنی که جایی در این کشور ندارد، عده‌ای خودباخته بی‌دین را به عنوان مزدور خود تحریک می‌کند که به حجاب تعرض کنند. امام جمعه شیراز تصریح کرد: آن کس که بدحجاب است و کشف حجاب می‌کند، حواسش باشد از رضاخان قلدرتر نمی‌شود. این مردم رضاخان‌ها را برانداختند. آنهایی که در مقابل ارزش‌های دینی می‌ایستند، متوجه خشم و غضب مردم مؤمن باشند. آیت‌الله دژکام تأکید کرد که در موضوع عفاف و حجاب نه تنها نیروی انتظامی، ‌بلکه 23 دستگاه مکلف به وظایفی هستند، خواستار دقت مسئولان در انجام تکالیف قانونی دستگاه‌ها در این موضوع بسیار بااهمیت شد. امام جمعه شیراز گفت: امروز جمع قابل توجهی از مردم ایران موضوع پیاده شدن سبک زندگی اسلامی ‌و پیاده شدن ارزش‌های اسلامی ‌در جامعه را مطالبه می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با اشاره به موضوع مقاومت اسلامی، ضمن بیان اینکه ایران در مرکز مقاومت اسلامی ‌قرار دارد، بر لزوم توجه مردم ایران به نکات و مسائل مهمی ‌که در جهان اسلام واقع می‌شود، تأکید کرد و گفت: ما با تمام وجود فشارهای اقتصادی را حس می‌کنیم؛ اما گاهی متوجه نیستیم که شاید دیگرانی برای مقاومت اسلامی ‌بیش از ما زحمت کشیده باشند.
او با اشاره به وضعیت مسلمانان جهان در نیجریه، یمن و... لزوم توجه به برخی نکات قید شده در ادعیه‌ای نظیر جوشن صغیر را متذکر شد و خاطرنشان کرد: امروز ایران مرکز مقاومت اسلامی ‌محسوب می‌شود و دلگرمی‌ همه مسلمانان جهان به قوت قلبی است که ایرانیان به آنها می‌دهند. امام جمعه شیراز خطاب به سردمداران اروپا و آمریکا گفت: شما که مدعی بهترین تمدن دنیا بوده و هستید، مدنیت و شهرنشینی و انسانیت و حقوق بشر را شعار می‌داده و می‌دهید، امروز مسئولیت افرادی نظیر شیخ زکزاکی، کودک‌کشی یمن و... با شما بوده و این مسائل عرصه آزمون شما است. آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه اساس تمدن اروپا و آمریکا بر پایه ظلم و خونریزی و خوردن حق دیگران بنا شده است، گفت: این آزمایش بزرگ مشت آنان را باز و رسوایشان می‌کند. امام جمعه شیراز خطاب به جوانان گفت: یک کار را باید جوان‌ترهایی که ابزار ارتباط با جهان را در اختیار دارند و با آن آشنا هستند، بر عهده‌شان قرار دارد و آن اینکه با دنیا در مورد چنین ظلم‌هایی حرف زده و حقوق مسلمانان جهان را فریاد بزنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی