[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۷
  • دوره جدید

مشارکت مجلس در محرومیت‌زدایی، روزنامه شیراز نوین

مهندس عطاالله زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در دیدار با دکتر داریوش اسماعیلی، نماینده مردم شهرستان‌های خرامه، کوار و سروستان در مجلس شورای اسلامی ‌با تقدیر از فعالیت‌های انجام شده برای رفع محرومیت در روستاها بیان داشت: تلاش‌های مجموعه مسئولان نظام برای دستیابی به توسعه و محرومیت‌زدایی در روستاها ستودنی است. به گزارش روابط عمومی ‌بنیاد مسکن استان فارس، مهندس زمانی با برشمردن اولویت‌های توسعه و محرومیت‌زدایی در استان فارس خاطرنشان کرد: شهرستان‌های  خرامه، کوار و سروستان از جمله مناطق اولویت‌دار در استان فارس برای محرومیت‌زدایی است و در سال‌های گذشته نیز تلاش‌های فراوانی برای زدودن غبار محرومیت از مناطق کم‌برخوردار این شهرستان‌ها انجام شده است. وی خواستار همراهی و مساعدت مجلس شورای اسلامی ‌برای تأمین اعتبارات طرح‌ها و همچنین جلب مشارکت مسئولان محلی برای شتاب‌بخشی در اجرای طرح‌های عمرانی شد و گفت: استان فارس در بین استان‌های کشور و در مقایسه با متوسط کشوری از جمعیت روستایی بیشتری برخوردار است و به همین نسبت نیز لازم است مسئولان کلان و نمایندگان مجلس برای جذب بیشتر اعتبارات تلاش کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با ارائه گزارشی از فعالیت توسعه و محرومیت‌زدایی در استان گفت: در سال ٩٧ با احتساب اعتبارات ملی و استانی ٦٢٧ پروژه بهسازی روستایی را با اعتبار ٧٢ میلیارد تومانی به سرانجام رساندیم. سهم قیر ٩٧ نیز برای بهسازی معابر روستایی،  ٤٢ میلیارد تومان بود و شهرستان‌های خرامه، کوار و سروستان نیز از محل این اعتبارات طرح‌های خوبی به اجرا گذاردند.
مهندس زمانی افزود: در سال گذشته سه هزار و ٧٣٨ جلد سند روستایی و دو هزار و ٣٢٩ جلد سند شهری برای شهرهای زیر ٢۵ هزار نفر صادر شد و در مجموع تاکنون بالغ بر ٦٦ درصد از اماکن روستایی فارس دارای سند شده‌اند. اعطای اسناد مالیکت در شهرستان‌های خرامه، کوار و سروستان نیز تأثیر بسزایی در رونق فضای کسب و کار دراین شهرستان‌ها داشته است. دکتر داریوش اسماعیلی، نماینده مردم شهرستان‌های خرامه، کوار و سروستان در مجلس شورای اسلامی ‌در این دیدار نیز با تقدیر از فعالیت‌های انجام شده برای رفع محرومیت در روستاها بیان داشت: رفع محرومیت در روستاها از برکات نظام اسلامی ‌است. دکتر اسماعیلی با تأکید بر اینکه از همه ظرفیت‌های قانونی برای توسعه و محرومیت‌زدایی در روستاها باید بهره‌گیری کرد، گفت: شهرستان‌های خرامه، کوار و سروستان صدمات زیادی از خشکسالی سال‌های گذشته دیده‌اند. اغلب روستاها با مشکل خالی شدن از سکنه روبرو است و مهاجرت‌ها با شاکله روستاها صدمه زده است. از این رو باید با اجرای طرح‌های توسعه و عمران و محرومیت‌زدایی روستاییان را به ماندگاری بیشتری در روستاها ترغیب کرد. دکتر اسماعلیلی روستاییان را شریف‌ترین اقشار جامعه دانست که شایسته دریافت بیشترین و بهترین خدمات هستند و گفت: برای اجرای مطلوب طرح‌های محرومیت‌زدایی روستاها در تکاب شناسایی روستاهای کم‌برخوردار، طرح‌های قابل اجرا و خانواده‌ای کم‌بضاعت و محروم ضروری است. به گفته وی، اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی موجب توسعه و تقویت زیرساخت‌های روستایی و بهبود وضعیت معیشت روستاییان خواهد شد. دستگاه‌های اجرایی این شهرستان‌ها  در زمینه اجرا و تکمیل به موقع طرح‌های محرومیت‌زدایی بسیج، امکانات و تجهیزات مورد نیاز را فراهم خواهند کرد تا پروژه‌های عمران روستایی با شتاب و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای اجرا شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی