[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

فارس بزرگ‌ترین حوزه قضایی کشور است، روزنامه شیراز نوین

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی که در رأس هیئت عالی قضایی به جنوب استان سفر کرده بود، ضمن افتتاح ساختمان جدید دادگستری شهرستان گراش مشکلات قضایی و حقوقی 40 نفر از مراجعان را بررسی کرد.
رئیس کل دادگستری فارس در آیین گشایش دادگستری گراش با تقدیر از خیرین گفت: نیک‌اندیشان گراش ما را در استان سرافراز کرده‌اند. این‌ها باقی صالحات است و در دورانی که در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم خیرین با کمک‌های خود می‌توانند به سربلندی کشور در این جنگ نابرابر کمک نمایند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در جمع مردم و مسئولان گراش گفت: کسی که کوچک‌ترین قدمی ‌برخلاف آرمان‌های شهدا و مقام معظم رهبری بردارد، خائن‌ترین افراد است و ما در دستگاه قضایی استان تلاش می‌کنیم هدفی که شهدا داشتند را دنبال کنیم.
وی با بیان اینکه از زمان انتصاب حضرت آیت‌الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه به اندازه چند سال کار شده است، گفت: ریاست قوه قضاییه با یک روحیه جهادی وارد شده‌اند و ما هم در استان فارس باید همین روحیه را دنبال  کنیم.
رئیس شورای قضایی استان فارس افزود: استان فارس بزرگ‌ترین حوزه قضایی کشور است و در راستای برنامه‌های رئیس جدید قوه قضاییه، برنامه اصلی ما نیز حفظ کرامت و احترام به مردم است. وی تصریح کرد: ما مسئولان قضایی در سطح استان را از جمع قضاتی برگزیده‌ایم که به تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت مردم شهرت دارند.
رئیس کل دادگستری فارس با تأکید بر اینکه بدنه قضایی استان از سالم‌ترین‌ قضات و کارکنان کشور تشکیل شده است، گفت: این امر باعث نخواهد شد اندک خطا‌های موجود در بدنه دادگستری را نادیده بگیریم. در همین راستا اگر قاضی یا کارمندی در مجموعه خطا کند برخورد شدید می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم فساد شکل بگیرد؛ چرا که دادگاه ملجأ مردم است و در ملجأ و پناهگاه وجود هر گونه فساد توجیه‌ناپذیر است. حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به وضعیت خوب امنیت شهرستان گراش گفت: بر اساس آمارهای موجود، جرم اول گراش مواد مخدر است؛ بنابراین از دادستان گراش می‌خواهم با قدرت و قاطعیت با عوامل توزیع مواد مخدر برخورد نمایند و اجازه جولان و فعالیت را از این افراد بگیرند.
این مقام ارشد قضایی استان گفت: شهر گراش از شهرهای امن در استان است؛ اما به قضات و مسئولان قضایی این حوزه توصیه می‌کنم جدیت و قاطعیت در برخورد با عوامل ناامنی و مرتکبین جرائم مهم را در دستور کار قرار دهید تا امنیت مناسب امروز تثبت و تداوم داشته باشد.
موسوی بر برخورد با مظاهر علنی فساد و بی‌بندباری فرهنگی تأکید کرد و بیان داشت: ما این همه شهید نداده‌ایم که سگ بگردانند یا فرهنگ بی‌حجابی و برهنگی را رواج بدهند؛ بنابراین با این موارد به شدت برخورد می‌شود، همان‌گونه که در مرکز استان این طرح را شروع کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: مردم گراش به حیا و عفت شهره هستند و به هر وسیله باید از حریم مردم که به فرهنگ غنی و اصیل اسلامی‌ پایبند هستند دفاع کنیم و اجازه ترویج بی بند و باری‌های فرهنگی را ندهیم.
رئیس کل دادگستری فارس در ادامه با اشاره به سیاست‌های قوه قضاییه در امر کاهش جمعیت کیفری گفت: زندان جای کسانی است که ناامنی ایجاد می‌کنند؛ بنابراین ما در دادگستری استان سیاست‌هایی را در راستای جلوگیری از زندانی شدن زندانیان مالی غیرعمد ارائه کرده‌ایم که تاکنون موفق به کاهش چشمگیر این زندانیان و آزادی آنان شده‌ایم. وی تصریح کرد: وجود ۳۰ زندانی با توجه به حجم پرونده‌ها آمار زیادی نیست؛ اما در این بین اگر زندانیان جرائم مالی غیرعمد یا مهریه نیز وجود داشته باشد، باید زمینه آزادی آنان با استفاده از تأسیسات قانونی فراهم گردد.
رئیس کل دادگستری استان فارس پیشگیری از تشکیل پرونده را از برنامه‌های اساسی مدیریت جدید در دادگستری استان خواند و خاطرنشان کرد: آمار صلح و سازش در گراش بالا است و این امر نشان دهنده ظرفیت بالای بزرگان، معتمدان و ریش‌سفیدها در شهرستان است؛ بنابراین باید تلاش نماییم از این ظرفیت به صورت ویژه در راستای بسط و توسعه فرهنگ صلح و سازش استفاده شود.
پس از این مراسم، رئیس کل دادگستری استان فارس و هیئت همراه ضمن افتتاح ساختمان دادگستری شهرستان گراش مشکلات قضایی و حقوقی 40 نفر از مراجعان را  بررسی و در چارچوب قانون جهت رفع مشکلات دستوراتی صادر گردید. گفتنی است ساختمان دادگستری شهرستان گراش در زمینی به مساحت 1200 متر مربع و زیربنای 1700 متر در سه طبقه ساخته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی