[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

موضوع ممنوعیت عرضه برخی کتب روان‌شناسی ، روزنامه شیراز نوین

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تشریح کرد:
موضوع ممنوعیت
 عرضه برخی کتب روان‌شناسی 

به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر کوروش عزیزی با اشاره به گردش تصویر نامه‌ای با امضای مدیریت امور فرهنگی دانشگاه با موضوع ممنوعیت عرضه برخی از کتب با موضوع روان‌شناسی، در این خصوص توضیح داد و گفت: با توجه به مشاهده مواردی از سوءبرداشت‌ها از محتوای مکاتبه موردنظر، این موضوع در اصلاحیه‌ای خطاب به تمامی‌ واحدهای زیرمجموعه دانشگاه مطرح و نسبت به اجرای صحیح محتوای مکاتبه، یادآوری لازم صورت گرفته است.
او افزود: در این اصلاحیه از مسئولان تمامی ‌واحدها خواسته شده با رعایت دقت لازم از لحظه صدور اصلاحیه، از فهرست نویسندگان یاد شده در مکاتبه موردنظر، کتاب‌‌هایی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌مجوز چاپ نداشته یا مجوز چاپ آنها تمدید نشده است، مدنظر قرار گیرد. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ادامه داد: بر این اساس، تمامی ‌کتاب‌‌هایی که تا این تاریخ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌مجوز انتشار دارند، بر اساس قانون منعی برای توزیع آنها وجود ندارد.
عضو هیئت علمی ‌دانشگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه دانشگاه محل تفکر، تعقل، تضارب آرا و آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان و اساتید با آرا و عقاید و یافته‌های علمی ‌در حیطه‌های مختلف علمی ‌و از جمله علوم انسانی است، از ارائه و عرضه تمامی ‌آثاری که مجوز نهاد رسمی‌ صدور مجوز انتشار کتب در کشور یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌را دارد، حمایت کامل می‌کنیم.
دکتر عزیزی با اشاره به پیشینه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امور فرهنگی و اقدامات زیرساختی که در مسیر غنای فرهنگی دانشجویان در این مرکز آموزش عالی صورت گرفته و همواره نیز در حال توسعه است، ابراز امیدواری کرد برخی نکات حاشیه ای، چهره فرهنگی این دانشگاه را خدشه دار نسازد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی