[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

کلنگ احداث پروژه‌های بزرگ ورزشی در بیضا به زمین زده شد، روزنامه شیراز نوین

کلنگ احداث زمین چمن مصنوعی فوتسال و زمین‌های روباز هندبال، والیبال و بسکتبال را نوجوانان بیضایی به زمین زدند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، برای اولین بار در استان فارس یک مجموعه ورزشی روباز شامل یک زمین چمن مینی‌فوتبال، زمین‌های روباز والیبال و بسکتبال در روستای ایاس جان از بخش بیضا شهرستان سپیدان به زمین زده شد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی این پروژه ورزشی که توسط نوجوانان این روستا انجام شد، گفت: کلنگ احداث این مجموعه را به دست نوجوانان سپردیم تا ضمن ایجاد تعلق خاطر بین آنها، حس مطالبه‌گری و فرهنگ کار و کوشش در این نسل تقویت شود.
حیدرعلی کامیاب با بیان اینکه این مجموعه شامل یک زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال و یک زمین روباز با تکنولوژی کف‌پوش‌های جدید خواهد بود، افزود: ابعادزمین به گونه‌ای است که نوجوانان و جوانان این روستا می‌توانند ورزش‌های هندبال، والیبال و بسکتبال را در آن انجام دهند.
وی افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی چهار زمین چمن مصنوعی فوتسال و دو باب  سالن چندمنظوره ورزشی در بخش بیضا آغاز شده که دو زمین چمن مصنوعی در روستاهای قلعه نو و شیخ عبود در هفته دولت افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: دو سالن چندمنظوره در دست احداث که در مراکز دهستان‌های بانش و کوشک هزار قرار دارند نیز تا دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.
کامیاب با اشاره به گستردگی بخش بیضا و جمعیت چمشگیر روستاهای این بخش افزود: بررسی‌های لازم برای احداث یک زمین چمن بزرگ فوتبال در مرکز دهستان کوشک هزار نیز انجام خواهد شد تا در صورت تأمین بودن شرایط ایجاد و احداث این زمین، نظیر آب لازم برای آبیاری آن، زمین خاکی این دهستان نیز چمن و به مردم تقدیم شود.
وی با بیان اینکه این پروژه‌ها با اعتباری افزون بر هشت میلیارد تومان در دست اجرا است، افزود: در سفر یک روزه به شهرستان سپیدان، کلنگ احداث زمین مینی‌فوتبال روستای کهکران نیز به زمین زده شد.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به بازدیدش از سال چندمنظوره روستای برشنه و پروژه بین‌المللی کمپ رهبران جوان نیز گفت: سالن چندمنظوره روستای برشنه مراحل پایانی خود را می‌گذراند و با نصب سقف سوله، این پروژه آماده تقدیم به مردم خواهد شد.
گفتنی است 180 پروژه ورزشی در استان فارس در حال انجام است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، بخش عمده آن در هفته دولت و دهه فجر سال جاری افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی