[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

نسبت به استقلال تیم بهتری بودیم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی حال حاضرتیم فوتبال نیروی زمینی معتقد است در حال حاضر نمی‌توان ارزیابی دقیقی از دو مربی تازه‌وارد دو تیم مطرح پایتخت ارائه داد و بدون شک این دو مربی به زمان احتیاج دارند.
امید روانخواه، سرمربی تیم فوتبال نیروی زمینی یکی از تیم‌های راه‌یافته به لیگ یک در هفته گذشته دو بازی در مقابل استقلال و پرسپولیس انجام داد تا فتح بابی برای رونمایی از دو تیم پرطرف‌دار پایتخت باشد. این تیم در روز جمعه هفته گذشته ابتدا به مصاف استقلال استراماچونی رفت و درست چهار روز بعد، شاگردان گابریل کالدرون را در ورزشگاه شهید کاظمی‌ ملاقات کرد تا سکانس اول این دو مربی تازه به ایران آمده با نیروی زمینی برداشت شود.
وی  ابتدا در خصوص دیدار مقابل استقلال مدل ۹۸ که در پایان به‌تساوی یک‌بریک به پایان رسید، گفت: «خب بازی با استقلال در تقریباً در زمانی برگزار شد که دو تیم در شرایط مشابهی بودند. هم تیم ما و هم استقلال در دوران پیش فصل به سر می‌بردیم. با توجه به اینکه ما به علت اینکه دغدغه‌های تیمی ‌مثل استقلال را مطمئناً نداریم، زودتر کارمان را آغاز کردیم. به‌هرحال هرچه باشگاه بزرگ‌تر باشد مشکلاتش هم بیشتر است. اما درواقع هر دو تیم در یک برهه از زمان به نام پیش فصل به مصاف هم رفتند.»
وی در ادامه افزود: «من با توجه به همین موضوع این انتظار را داشتم که کیفیت بازی چندان چنگی به دل نزند. شما وقتی در طول فصل به دیدار رقبا می‌روید، سعی می‌کنید در بهترین شرایط بدنی خودتان قرار داشته باشید؛ ولی در تمرینات پیش فصل بدن کاملاً تحت‌فشار است و شاید بدن از لحاظ کیفیت آن انتظارات لازم را برآورده نکند، ولی به هر صورت مربیان سعی می‌کنند با انجام دیدارهای دوستانه به آن خواسته‌های موردنظرشان برسند.»
امید روانخواه با اشاره به این دیدار در ادامه خاطرنشان کرد: «در این شرایط من نمی‌توانستم انتظار داشته باشم که استقلالی کاملاً متحول شده و جدید را ببینم؛ چون یک سری بازیکن‌ها تازه به بدنه تیم اضافه شدند. حتی تعدادی از بازیکن‌های جوان که پیش‌ازاین بازی کردن برایشان سخت بود را دیدم که در حال بازی هستند و درعین‌حال پیش‌بینی می‌کنم که در فصل جدید نام‌های جدید بیشتری را خواهیم شنید که در این فصل در ترکیب استقلال خواهند درخشید.»
امید روانخواه در ادامه درباره افکار سرمربی ایتالیایی استقلال و شیوه‌های موردنظرش افزود: «در کل اگر بخواهم بگویم، هنوز نمی‌توان فهمید که استراماچونی تاکتیک موردنظرش چیست و با چه شیوه‌ای قصد دارد در مقابل رقبا ظاهر شود. اما چیزی که مشخص بود و تفاوتی که این تیم به نسبت به فصل گذشته داشت، این بود که استقلال منطقه پرس تیمی‌ را خیلی بالا آورده است و سعی می‌کرد از یک‌سوم خط دفاعی تیم ما را پرس کند. ولی ما هم با شناختی که به تیم خود داریم، تیمی ‌هستیم که شرایط فوتبالی خوبی داریم و به گواه کسانی که در ورزشگاه بودند، تیم ما در مجموع تیم بهتری بود. البته همان‌طور که گفتم استقلال به زمان احتیاج دارد و این طبیعی بود که در مرز آمادگی قرار نداشته باشد.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی