[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۸۸
  • دوره جدید

فرمانده جدید قلعه آبی کیست؟ ، روزنامه شیراز نوین

شفر در واکنش به جدایی امید ابراهیمی عنوان کرد فرمانده تیمش را از دست داده است. امید ابراهیمی،‌ هافبک فصل گذشته استقلال و ستاره تیم ملی در جام جهانی با عقد قراردادی رسماً به الاهلی قطر پیوست تا مشخص شود دیگر در جمع شاگردان شفر حضور ندارد.
شفر در واکنش به جدایی ابراهیمی به درستی از خروج فرمانده تیمش صحبت کرد تا نشان دهد آبی‌پوشان تا چه میزان بابت از دست دادن او متضرر شده‌اند.
حالا استقلال بعد از جدایی نورافکن و بلاتکلیفی مجید حسینی و تیام، باید فکری به حال جانشینی ابراهیمی هم بکند تا با تیم ضعیف‌تری نسبت به فصل هفدهم روبرو نباشیم و شفر و دستیارانش کار سختی برای این هدف دارند.
در حال حاضر استقلال دو راه برای پر کردن جای خالی امید ابراهیمی دارد؛ جذب بازیکن جدید و استفاده از داشته‌های کنونی‌اش.
شفر صحبت از جذب بازیکن از کشورهای آسیایی در پست‌ هافبک دفاعی را مطرح کرد و البته اخبار و رسانه‌ها در مورد نزدیکی علی کریمی به این باشگاه هم نوشته‌اند که در صورت رخ دادن هرکدام از این اتفاقات، می‌توان تا حدودی خیال استقلال را بابت‌ هافبک دفاعی در فصل جدید راحت دانست.
نکته حائز اهمیت در این میان این است که استقلال باید بازیکنی در سطح امید ابراهیمی را فراموش کند؛ چراکه پیدا کردن بازیکنی در این سطح بسیار دشوار و احتمالاً هزینه‌بردار خواهد بود و مبلغی که در این راه باید هزینه کند حتی بیشتر از مبلغ قرارداد خود ابراهیمی با الاهلی است، ولی با توجه به نیروهای موجود در بازار و در دسترس می‌توان کاری کرد که استقلال مشکل چندانی در پست ابراهیمی نداشته باشد.
آبی‌پوشان علاوه بر گزینه‌های موجود برای خرید، نفرات قابل توجهی هم در بین بازیکنان خودشان دارند که در این پست مهره قابلی هستند.
روزبه چشمی شاید بهترین بازیکنی باشد که جای خالی ابراهیمی را برای شفر پر می‌کند. چشمی از بهترین ‌هافبک دفاعی‌های حال حاضر ایران است که یک مشکل دارد و آن هم بازی در پست دفاع است. بازگشت چشمی به ‌هافبک دفاعی، هم یک خلأ در خط دفاع برای استقلال ایجاد می‌کند و هم به موقعیت این بازیکن در تیم ملی ممکن است لطمه بزند.
نفر دیگر فرشید باقری است که از نفرات کلیدی استقلال است و می‌تواند در این پست البته نه در حد ابراهیمی ولی به عنوان یک ‌هافبک دفاعی خوب کار کند. صحبت‌هایی از جدایی باقری مطرح شده است که با توجه به رفتن ابراهیمی بعید است این اتفاق بیافتد.
سرور جپاروف و فرشید اسماعیلی هم با انتقال به یک خط عقب‌تر قابلیت بازی در پست ‌هافبک دفاعی را دارند که شفر می‌تواند به عنوان یک گزینه روی آنها حساب کند.
در نهایت، باید دید استقلالِ بدون فرمانده چه تدبیری برای حضور قدرتمند در فصل جدید و لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت. آبی‌پوشان در فصل جدید با انتظارات بالای هوادارانشان روبرو هستند و اگر تیمی ضعیف‌تر از فصل گذشته به میدان بفرستند، ممکن است با چالشی جدی روبرو شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی