[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۷
  • دوره جدید

وسایلی که هرگز نباید در حمام نگهداری کرد!، روزنامه شیراز نوین

دما و رطوبت ناشی از آب داغ می‌تواند به از بین رفتن نوشته‌های روی بسته‌بندی داروها منجر شده و حتی انقضای هرچه سریع‌تر داروها را موجب شود.
حمام به دلیل اینکه جایی مرطوب است، جایگاه مناسبی برای رشد قارچ‌ها است. پس اینکه کدام وسیله‌ها در آن نگهداری شوند بسیار مهم است. در این مقاله به وسایلی که نباید هرگز در حمام نگهداری شوند اشاره شده است.
نگهداری دارو در حمام ممنوع
دما و رطوبت ناشی از آب داغ می‌تواند به از بین رفتن نوشته‌های روی بسته‌بندی داروها منجر شده و حتی انقضای هرچه سریع‌تر داروها را موجب شود. این شرایط شامل هر دارویی از نمونه‌های بدون نسخه مانند ایبوپروفن و داروهای ضدبارداری تا نمونه‌های خاص و تجویزی می‌شود. داروها را باید در مکانی خنک، خشک و دور از نور نگهداری کنید.
لوازش آرایش و برس‌های آرایشی را در حمام نگذارید
بار دیگر، گرما و رطوبت موجود در حمام می‌تواند موجب تخریب این محصولات شود و طول عمر آنها کاهش یابد. افزون بر این، برس‌های آرایشی در حالت عادی نیز می‌توانند محیطی خوب برای رشد و تکثیر میکروب‌ها و حتی قارچ‌ها باشند و قرار گرفتن آنها در محیط‌های گرم و مرطوب، این خطر را هرچه بیشتر افزایش می‌دهد. برای پیشگیری از این شرایط، برس‌های خود را به طور منظم در آب گرم صابونی شستشو داده و آنها را از ابتدا در اتاق خواب نگهداری کنید.
نگهداری عطر در حمام، ممنوع
از نخستین اسپری، عطر مورد علاقه شما به تدریج روند انحطاط را به واسطه اکسیداسیون دنبال می‌کند. قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت این فرایند را به واسطه تخریب یکپارچگی مولکولی تسریع می‌کند و موجب می‌شود رایحه عطر هرچه سریع‌تر از بین برود. عطرها را نیز در حمام نگهداری نکنید و بهتر است آنها را به اتاق خواب انتقال دهید.
تیغ اصلاح را در حمام نگهداری نکنید
رطوبت می‌تواند موجب کندی تیغ اصلاح شده و در نهایت موجب اکسید شدن و زنگ زدگی فلز شود. تیغ‌های اصلاح اضافه را در یک کشو در اتاق خواب نگهداری کنید و تیغ اصلاح فعلی را پس از هر بار استفاده به خوبی خشک کنید.
لوازم الکترونیکی
رطوبت بالا می‌تواند به دستگاه‌هایی مانند رادیو، پخش کننده‌های موسیقی و حتی شارژرهای تلفن همراه آسیب وارد کند. به غیر از دستگاه‌هایی که به طور خاص برای استفاده در حمام طراحی شده‌اند، مانند مسواک الکتریکی، دستگاه‌های برقی دیگر را در حمام نگهداری نکنید.
لاک ناخن را در حمام نگذارید
بخار می‌تواند موجب غلیظ و خشک شدن لاک ناخن شود. همچنین، گرما می‌تواند موجب تغییر رنگ لاک ناخن شود، از این رو محصولات مورد علاقه خود را بهتر است خارج از حمام نگهداری کنید.
محصولات ضدآفتاب
جدا از تاریخ انقضای محصولات ضدآفتاب، آنها ممکن است کارایی و اثرگذاری خود را در صورت نگهداری در مکان‌های گرم زودتر از دست بدهند. این قبیل محصولات را دور از گرما و بخار نگهداری کنید، زیرا می‌تواند موجب فساد یا حتی کپک زدگی آنها شود.
مسواک
بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه کوینجیپا در کانکتیکات، صرف نظر از جایی که مسواک در حمام  نگهداری می‌شوند، در ۶۰درصد مسواک‌ها در حمام، مواد موجود در مدفوع یافت می‌شد. این بدان معنی است که اگر شما بسیار تمیز نیز باشید، نمی‌توانید از رشد بعضی از باکتری‌ها در رطوبت جلوگیری کنید و سلامت دندان‌های شما بدین وسیله تهدید می شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی