[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

برنامه منسجمی ‌برای مدیریت نقدینگی نداریم، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما برای مدیریت نقدینگی همه بازارها را باید با هم ببینیم. بازار ارز، خودرو و مسکن باید با هم دیده شوند.
محمدخدابخشی، نماینده الیگودرز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا گفت : فروش ۷‌میلیون سکه تأثیر مثبتی در برنداشت و تنها عده‌ای که سرمایه در اختیار داشتند با خرید این سکه‌ها سرمایه‌های خود را دوبرابر کردند و این موضوع هیچ تأثیری بر رفاه مردم نداشت.
وی با بیان اینکه این اقدام کار معقول و منطقی نبود افزود: ضرورتی ندارد بانک مرکزی بخواهد منابع خود را به این شکل در اختیار افرادی که به دنبال سودجویی هستند قرار دهد، این کار تأثیری در مدیریت نقدینگی هم ندارد.
خدابخشی تصریح کرد: ما برای مدیریت نقدینگی همه بازارها را باید با هم ببینیم (‌ارز، خودرو و مسکن) با هم باید دیده شوند.
وی گفت: یک برنامه کامل و منسجمی ‌برای مدیریت نقدینگی نداریم و این نقدینگی که طی سالیان گذشته رشد داشته به خوبی مدیریت نشده و عمده مشکلات ما به‌خاطر سیاست‌های غلط گذشته است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: افزایش ضریب نقدینگی و رشد فزایده آن در سال‌های گذشته باعث شد که این مشکلات برای مردم بوجود آید، باید نقدینگی به صورت کامل در همه بازارها و با یک بسته کامل مدیریت شود نه اینکه تنها بر روی سکه و تنها یک بازار خاص متمرکز شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی