[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۲
  • دوره جدید

پرورش قزل‌آلا در دمای بالا امکان‌پذیر نیست، روزنامه شیراز نوین

رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: به دنبال پرورش گونه‌های جدید در آبزی پروری هستیم که با توجه به چهار اقلیم بودن و شرایط محیطی کشور امیدواریم بتوانیم به تولید دو میلیون تن تیلاپیا برسیم.
محمد پور کاظمی ‌رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص توجه به ماهیان بومی ‌به جای پرداختن به ماهیان وارداتی مانند تیلاپیا اظهار کرد: محدودیت‌های کشور از لحاظ شبکه‌های بومی‌ و مدیریت پایدار ایجاب می‌کند که از تمام ظرفیت‌های کشور استفاده کنیم.
وی افزود: زمانی که ماهی را در دمای 28 تا 35‌درجه پرورش می‌دهیم قزل‌آلا توان پرورش در این دما را ندارد. قزل‌آلا در چشمه‌سار با دمای بسیار پایین و اکسیژن بالا پرورش می‌یابد. در مناطق مرکزی و جنوبی ایران مناطقی وجود دارد که اکوسیستم دریایی و آبی وجود ندارد اما شرایط برای پرورش قزل‌آلا فراهم می‌شود.
پور‌کاظمی‌ اذعان داشت: به دنبال پرورش گونه‌های جدید در آبزی پروری هستیم و با توجه به چهار اقلیم بودن و شرایط محیطی کشور امیدواریم بتوانیم به تولید دو میلیون تن تیلاپیا برسیم. رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور تصریح کرد: با 150هزار تن قزل‌آلای تولیدی به مقام اول در تولید این ماهی در آب شیرین رسیده‌ایم. اقداماتی که برای این ماهی انجام شده اصلاح نژاد قزل‌آلا، طرح spf، تولید واکسن بر علیه بیماری‌های ویروسی و کیت‌های تشخیصی و استفاده از سیستم‌های نوین برای افزایش تولید در واحد سطح است که در دستور کار قرار گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی