[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۵۱
  • دوره جدید

رشد ۶۰‌درصدی صادرات آمریکا به ایران از ابتدای ۲۰۱۸، روزنامه شیراز نوین

صادرات آمریکا به ایران در ۵‌ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۶۰‌درصدی نسبت به‌مدت مشابه سال قبل به بیش از ۵۰‌میلیون دلار رسید.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 5‌ماهه نخست سال جاری میلادی رشد 20درصدی داشته است.
مبادلات تجاری دو کشور که در ماه‌های ژانویه تا می ‌سال‌2017 بالغ بر 65.3‌میلیون دلار بوده در مدت مشابه سال جاری میلادی به 78.8‌میلیون دلار افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در 5‌ماهه 2018 با رشد 60‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن مواجه شده و به 50.2‌میلیون دلار رسیده است. آمریکا در ماه‌های ژانویه تا می ‌سال قبل 31.2‌میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. 
اما واردات آمریکا از ایران در ماه‌های ژانویه تا می‌ امسال افت 16درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به 28.6 میلیون دلار رسیده است. واردات آمریکا از ایران در 5‌ماهه سال قبل 34.1 میلیون دلار گزارش شده بود.
ایران و آمریکا روابط تجاری قابل توجهی ندارند. ایران به لحاظ ارزش صد و سی و نهمین مقصد صادرات کالاهای آمریکایی و صد و سی و هفتمین تأمین‌کننده کالاهای مورد نیاز آمریکا در 5‌ماهه نخست 2018 شناخته شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی